2 bin 166 öğrenciye servis fiyatı takviyesi

Felaket

New member
2 bin 166 öğrenciye servis fiyatı takviyesi Toplumsal yardım alan ailelerin çocuklarının servis fiyatını karşılayacaklarını toplumsal medya hesapları üzerinden açıklayan Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “21. yüzyılda bilgiye erişemeyen hiç bir evladımız kalmasın istiyoruz. Ailesinin ekonomik durumu uygun olmayan 2166 çocuğumuzun aralık ayı servis fiyatını karşıladık. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz, sürekli elinizden tutacağım” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak hedefiyle internetten ulaşıma kadar Başkent’te ‘öğrenci dostu’ uygulamalara öncelik veriyor.

Toplumsal belediyecilik anlayışı doğrultusunda eğitim takviyesini çeşitlendirerek sürdüren Büyükşehir Belediyesi artık de okul servis fiyatlarını karşılıyor.

İLKOKULA GİDEN 2 BİN 166 ÇOCUĞUN OKUL SERVİS FİYATI YATIRILACAK

Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş toplumsal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “21. yüzyılda bilgiye erişemeyen hiç bir evladımız kalmasın istiyoruz. Ailesinin ekonomik durumu uygun olmayan 2166 çocuğumuzun aralık ayı servis fiyatını karşıladık. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz, ebediyen elinizden tutacağım” dedi.

İki yıl evvel pilot bölge olarak Keçiören, Mamak ve Yenimahalle ilçelerinde tahsil goren toplumsal yardım alan ailelerin çocuklarının okul servis fiyatını karşılayan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ise Ankara genelinde bin 954 ailenin ilkokula giden 2 bin 166 çocuğu için aralık ayına ilişkin toplam 615 bin 952 TL fiyatındaki servis fiyatını banka hesap numaralarına yatırdı.

Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı, okullar tatil olana kadar her ay nizamlı olarak toplumsal yardım alan ailelerin çocuklarının servis fiyatını karşılayacak.

Hibya Haber Ajansı