Amazon: Cat dönüş paketiyle 1000 kilometre yol kat ediyor

Lorenrot

New member
Galena'nın büyük yolculuğu
Cat, fark edilmeden Amazon dönüşüne atlıyor ve 1000 kilometre uzaktaki mağazada yeniden ortaya çıkıyor

Kedi yalnızca bir Amazon mağazasında yeniden ortaya çıktı (sembolik resim)

© Christoph Schmidt/ / Picture Alliance

Stern editörü Malte Mansholt

Kedisi Galena aniden ortadan kaybolunca Carrie Clark perişan oldu. Sonra aniden beklenmedik bir çağrı aldı.

Aniden gitmişti. 10 Nisan Çarşamba günü Carrie Clark kedisi Galena'yı bulamadı. Facebook'ta “Evin her köşesini aradık” diye bildirdi. “Çevre, mahalle, komşu mahalleler. Ama bütün hafta bulamadık.” Ortadan kaybolmasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen aniden 1000 kilometre uzaktaki Kaliforniya'dan bir telefon geldi.

Arayan kişi kendisini Galena'nın bırakıldığı yerde bir veteriner olarak tanıttı. Yerleştirilen çip sayesinde ailenin Utah'taki adresini ve telefon numarasını öğrendi. Clark'ın dili tutulmuştu. Fox News'e “Şok oldum ve arayan kişiye hiç inanmak istemedim” dedi. “Onu bir daha göremeyeceğimi sanıyordum.” Ancak çipteki verilerin tamamı doğrulanabildi. Galena aslında Kaliforniya'ya inmişti.

Amazon paketinde gizli

Clark'ların kedinin yeniden ortaya çıkışı için teşekkür edecek bir Amazon çalışanı vardı. Brandy Hunter, bir nakliye devinin büyük mağazasında gece vardiyasında bir meslektaşı tarafından yardıma çağrıldı. Bir kedi aniden ona miyavladığında geri dönüş işlemini henüz tamamlamıştı. Hunter Fox News'e “Canlı bir kedi gerçekten bir kutuyu açtığınızda görmeyi beklediğiniz son şeydir” dedi. Korkmuş hayvanı hemen veterinere götürdü ve orada çip keşfedildi.

Ağır ayakkabı kutularıyla dolu paketin yandan hafifçe açılması ve kedinin temiz hava alması sayesinde kedi hayatta kalmayı başardı. Susuz ve yiyeceksiz geçen uzun turun ardından emzirilmesi gerekti ancak kan değerleri hızla normale döndü.

Online alışveriş: kadın bir paketi açar

Amazon'dan daha popüler
Hype uygulaması Temu Almanya'da listelerde fırtına gibi esiyor. Peki mağaza ne kadar saygın?

6 Haziran 2023

Duygusal buluşma

Sahiplerini uzun süre beklemek zorunda kalmadı: Hemen ertesi gün Clark ve kocası, onu eve getirmek için Kaliforniya'ya giden bir uçağa bindiler. Yeniden bir araya gelme hakkında KSL News'e “Harikaydı. Sonunda onu kucaklayabildiğimde titremeyi bıraktı” dedi.

Clark Facebook'ta “Çip ve Brandy'nin iyi doğası olmasaydı onu bir daha asla bulamazdık” diye yazdı. Fox News'e “Galena altı yıldır benim kedimdi” dedi. “Çok yakın bir bağımız var ve ihtiyaç duyduğu anda onun yanında olmak harika bir duygu.”

Gelecekte paketleri paketlerken daha dikkatli olmalı. “Galena kutularda saklanmayı seviyor. Ve bu çok büyük bir kutuydu.”

Kaynaklar:Facebook, Fox Haberleri, KSL Haberleri

#Konular