AnyDesk nasıl kullanılır? Ne işe fayda? [2022 Güncel]

semaver

New member
AnyDesk nasıl kullanılır? Ne işe fayda? [2022 Güncel]
değişen teknolojinin gelişimiyle kullanıcı tecrübesini bir üst düzeye çıkaran uygulamalar da hayatımıza girmeye başladı. Bunlardan biri de aygıtların uzaktan denetim edilmesine imkan sağlayan yazılımlar. Alışılmış burada akıllara birinci etapta bu alanda bir çok yaygın olan AnyDesk geliyor. Pekala AnyDesk nedir? Nasıl kullanılır ve ne işe fayda? Yazımızda anlattık…

AnyDesk nedir ve ne işe fayda?

Aslında aygıtların uzaktan denetim edilmesine imkan sağlayan uygulamalara bir nebze olsun aşinayız. Lakin, bu alanda kullanılan araçların bir kısmı kâfi donanıma sahip olmaması niçiniyle kullanıcı güvenliğini tehlikeye de atabiliyor. Bu niçinle bu çeşit bir uygulama kullanacaksanız, herkes tarafınca bilinen ve rüştünü ispatlamış araçları tercih etmenizi öneririz.

AnyDesk; Windows, Linux, MacOS, iOS ve Android işletim sistemlerine sahip aygıtların uzaktan denetim edilmesine yarayan bir araç diyebiliriz. Temelde iki bilgisayarı birbirine bağlayan, birini ötekinin ekranına yansıtarak kullanıcının gaye aygıt üzerinde denetim sağlamasına ortam hazırlıyor.

AnyDesk’in tercih edilmesinin niçinlerinden biri de güvenlik. Çünkü uygulamayı kullanan aygıtlar içindeki temas, TLS 1.2 Standartlaştırılmış Protokol Teknolojisi (Askeri standart) ile korunuyor ve bu biçimdece yetkisiz erişimler çarçabuk engellenebiliyor. hem de 256-bit AES Transport Encryption ile bilgi akışı şifreleniyor. Bu sayede kullanıcı dataları üçüncü bir şahıs tarafınca çözülemiyor.

Uygulamada kullanım gereksinimlere göre uyarlanabilen sayısız güvenlik katmanı ve ayarı mevcut. bu biçimdelikle aygıtlar, yetkisiz kullanıcılar tarafınca tespit edilemiyor. Bunun haricinde kullanıcıların seçtikleri müsaade ve ayarlar kapsamında aygıtlarına kimlerin, nasıl erişeceğine karar verme imkanlarının olduğunu da belirtelim.

AnyDesk nasıl indirilir ve kullanılır? AnyDesk indir

AnyDesk; üstte da belirttiğimiz üzere Windows, Linux, MacOS, iOS ve Android üzere işletim sistemlerine sahip aygıtlarda çalışabiliyor. Ayrıyeten öbür yazılımların bilakis heyetime gerek kalmadan tek tıkla çalışması ve kullanıcı dostu arayüzüyle kullanıcıların çarçabuk anlayabileceği bir yapıda. Pekala AnyDesk nasıl indirilir ve kullanılır? AnyDesk indir.

Adım 1: Buradan AnyDesk web sayfasına gidin ve ”Hemen indir” seçeneğine tıklayarak bilgisayarınıza yükleyin. Bunun haricinde amaç bilgisayarda denetim sahibi olmak için yazılımın hem sizde tıpkı vakitte karşı tarafta yüklü olması gerektiğini belirtelim.

Adım 2: Uygulamayı ilgili iki aygıta da yükledikten daha sonra tek tıkla açabilirsiniz. Burada değerli olan iki ayrıntı kelam konusu. ”Bu çalışma alanı” kısmında yazan sayılar, aygıtınızı denetim etmesini istediğiniz kullanıcıya vereceğiniz kod pozisyonunda. Şayet aksi biçimde siz oburunun sistemine erişmek istiyorsanız, karşı bilgisayarın ”Bu çalışma alanı” kısmındaki kodu uygulamanın üst kısmındaki ”Oturum kurulması için amaç adresi gir” sekmesine yazarak istek göndermeniz gerekecek.

Adım 3: Temas isteğini gönderdiğinizde maksat bilgisayarın AnyDesk uygulamasında X kodlu sistem, bilgisayarınızla irtibat kurmak istiyor formunda yeni bir sekme açılacak. Burada var iseyılan, tam erişim, ekran paylaşma ve katılımsız erişim üzere modlar bulunuyor. Bu sayede gaye aygıtı denetim edecek kişinin yetkileri sonlandırılabiliyor. Son olarak, ilişkiyi kes yahut sonlandır seçeneklerine tıklayarak uzaktan erişimi kapatabiliyorsunuz.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? En epeyce kullandığınız uzaktan denetim uygulaması hangisi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.