Arabasını sattı, 9 bireye istihdam sağladı

Lorenrot

New member
Kahramanmaraş’ta yaşayan evli ve bir çocuk annesi Hatice Akdemir, yaklaşık 5 yıl evvel ekonomik olarak güç duruma düştü. Kocasının da katkısıyla kullandığı 30 bin liralık arabası satıp sermaye yapan teşebbüsçü bayan, küçük konut aletleri satmak istedi. İş yerine yaklaşık 50 modül eser bırakan ve yoldan geçen vatandaşları iş yerine çağırarak satış yapan bayan, işini büyüterek eser kapasitesini on binlere çıkardı.

Girişimci olup konut ekonomilerine katkı sağlamak isteyen bayanların korkmadan ticarete atılması gerektiğini tabir eden Akdemir, “Sıkıntılı bir periyottan geçiyorduk o periyotta yapacak pek bir şey yoktu. Bir aracımız vardı bedeli 30 bin lira ve o aracı satıp bu işe başladık. Bulunduğumuz mevki sıkıntı bir yerdi ve yeni bir yerdi. Ben olmaz görüşündeydim lakin vakit içinde oldu. İş yerimiz bu biçimde açtığımızda küçük bir kısmını kullanmıştık ve daha sonrasında 50 eser bırakarak satmaya başladık. Şu anda yaklaşık 15 bin eser çeşidimiz mevcut. Bayanlar hiç korkmasınlar. Ben daha evvel hiç çalışmamıştım ve yeni bir yerleşim yeri olduğu ortasında zorlandım. Kapının önünden insanları çağırıp gelmelerini istedim. Burada bir konuta ne lazımsa var. Kovadan, bardağa çoraptan saate kadar her şey mevcut. Biz tutarlarımızı asgarî tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir müşteri ise hem eserlerden birebir vakitte teşebbüsçü bayandan şad olduğunu tabir etti.

KAYNAK: İHA