“Bakımı güçlendiriyoruz. Birlikte!”

semaver

New member
Yaşlı ve hasta insanlara bakmak, demografik değişimin temel zorluklarından biridir. Bu nedenle omuzlarda daha az taşınamaz, stresli Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe Alman Hemşireler Günü’nde yaptığı konuşmada. Bakım, politika, iş dünyası ve toplumdan temsilciler, bakımın zorluklarını tartışmak için Almanya’daki merkezi yıllık bakım etkinliğinde üçüncü kez bir araya geliyor.

Devlet Bakanı Karl-Josef LaumannFederal Hükümetin Hemşirelik Komiseri, etkinliği Alman Hemşirelik Konseyi Başkanı Andreas Westerfellhaus ve Sağlık ve Sosyal İşler Senatörü Mario Czaja ile birlikte açtı. Bu yıl ziyaretçiler, 10-12 Mart tarihleri arasında çeşitli uzmanlık derslerini ve katılımcıları ziyaret edebilirler.

Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe Almanya’da hemşirelik bakımının güçlendirilmesinin bu seçim döneminde Federal Hükümetin temel kaygısı olduğunu açıkça ortaya koydu. Aşağıdaki yasalar bakımı önemli ölçüde iyileştirir:

1 Ocak 2015’ten bu yana Almanya’da bakıma muhtaç yaklaşık 2,7 milyon kişinin tamamı yardım alıyor. Hemşireliği Güçlendirme Yasası I Daha fazla hizmet. Ayakta tedavi için sağlanan faydalar yaklaşık 1,4 milyar Avro ve yatan hasta bakımı için yaklaşık 1 milyar Avro artırıldı. İle Hemşireliği Güçlendirme Yasası II uzun süreli bakım ihtiyacına ilişkin yeni bir tanım getirilmiştir. Fiziksel kısıtlamaları olan bakıma muhtaç kişiler ile bunama hastası olanlar arasındaki önceki ayrım artık geçerli değil. Artık her bireyin bireysel destek ihtiyaçlarına odaklanılmıştır. planlanan Hemşireliği Güçlendirme Yasası III gelecekte topluluklarda yerinde bakım ve tavsiyeyi güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

taslağı Hemşirelik Mesleği Yasası hemşirelik personeli için daha modern mesleki eğitim ile. amaç, geleceğin hemşirelik mesleğine daha fazla genç insanı çekmek için bakım kalitesini daha da artırmak ve hemşirelik mesleğinin çekiciliğini artırmaktır. Hemşirelik, çocuk hemşireliği ve geriatrik bakım alanlarındaki önceki eğitim daha da geliştirilecek ve yeni bir ortak iş profilinde birleştirilecektir. Eğitim ücretsizdir, kursiyerlere eğitim ödeneği verilir.