Belediyelerde iyi bakımın güçlendirilmesi: Federal eyalet çalışma grubu tavsiyelerde bulunuyor

semaver

New member
Belediyeler, bakıma muhtaçlara ve yakınlarına danışmanlık yapılmasında ve yerel destek ve bakım hizmetlerinin düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu, sahada yer alan herkes arasında iyi bir koordinasyon gerektirir: uzun vadeli bakım sigortası fonları, bunama için yerel ittifaklar gibi kendi kendine yardım tesisleri ve çok nesilli evler gibi proje tesisleri, aynı zamanda yaşlılar için yardım organize eden veya yardım sağlayan kuruluşlar dikkatli bir şekilde hedef odaklı bir şekilde birlikte çalışmalıdır. Bund-Länder-AG’nin tavsiyeleri, federal eyaletlerin, belediyelerin ve bakım sigortası fonlarının, federal hükümetin getireceği iyileştirilmiş yasal çerçeve koşullarıyla yerel uzun vadeli bakımı nasıl daha iyi güçlendirebileceklerine dair dürtüler sağlıyor. Özellikle, bakıma dahil olan herkes arasında daha iyi işbirliği sağlamalıdırlar. Bu, örneğin, bakıma muhtaç kişilerin bakımla ilgili tüm sorularda bilgilendirilebileceği bakım destek merkezlerinin kurulmasıyla yapılabilir. Ayrıca, belediyelere daha fazla sorumluluk aktaracak olan model projelerde danışmanlık organizasyonu için yeni fikirler test edilecektir.

Federal Sağlık Bakanlığı başkanlığındaki çalışma grubu, Federal Çalışma ve Sosyal İşler, Aile, Yaşlılar, Kadın ve Gençlik Bakanlıkları, on devlet bakanlığı ve üç belediye çatı kuruluşundan temsilcilerden oluşuyordu. 29 Eylül 2014 tarihinde konuşlandırıldı.