Ben Bentil, Bahçeşehir Koleji’nde!

Hasan

Member
AJANSSPOR-HABER

ING Basketbol Muhteşem Ligi takımlarından Bahçeşehir Koleji, son olarak Yunanistan şampiyonu ve Turkish Airlines EuroLeague temsilcilerinden Panathinaikos’ta forma giyen uzun forvet Ben Bentil ile mutabakat sağladığını duyurdu.

Muahede sağlandı

Kulüpten yapılan açıklamada, “2021 – 2022 dönemi için hazırlıklarını sürdüren Bahçeşehir Koleji, son olarak Yunanistan şampiyonu ve Turkish Airlines EuroLeague temsilcilerinden Panathinaikos’ta forma giyen uzun forvet Ben Bentil (2.06, 26) ile muahede sağladı.

29 Mart 1995 tarihinde Gana’nın Sekondi-Takoradi kentinde dünyaya gelen Bentil, çabucak hemen 15 yaşındayken burs alarak Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve lise tahsilini burada tamamladıktan daha sonra NCAA ekiplerinden Providence’ın yolunu tuttu. Burada iki sene oynayan Ganalı oyuncu, 2016 NBA Draft’ına girdi ve 2. Tıp 51. Sırada Boston Celtics tarafınca seçildi.

2016 – 2017 dönemini G-League gruplarından Fort Wayne Mad Ants ve Çin Basketbol Ligi (CBA) grubu Xinjiang Flying Tigers’ta geçiren Bentil, tıpkı dönem üç maç da Dallas Mavericks ile NBA deneyimi yaşadı.

Sonraki dönem birinci kere kıta basketboluyla tanışan Bentil, Fransız takımı Chalons-Reims’in yolunu tuttu. Burada gösterdiği tesirli performansla ACB gruplarından Bilbao’nun dikkatini çekti ve dönemi İspanya’da tamamladı.

2018 – 2019 dönemini Yunanistan temsilcisi Peristeri’de geçiren ve ligde yarı final oynama başarısı gösteren kadroda kıymetli rol oynayan Bentil, biroldukça Turkish Airlines EuroLeague temsilcisinin dikkatini çekti ve tercihini Panathinaikos’tan yana kullandı.

Geçtiğimiz iki dönemde Panathinaikos’la iki Yunanistan Ligi ve bir Yunanistan Kupası şampiyonluğu yaşayan 26 yaşındaki uzun forvet, önümüzdeki dönem Bahçeşehir Koleji’nin başarısı için ter dökecek” tabirlerine yer verildi.