Berna Ataman: “Euroleague’de skandal!”

Hasan

Member
AJANSSPOR-HABER

THY EuroLeague’in 13’üncü haftasında Anadolu Efes’in kendi alanında FC Barcelona’ya 95-93 mağlup olduğu karşılaşmada hakemler maça damga vurdu.

Olağan müddette eşitliğin bozulmamasıyla uzatma dönemine gidilen maçta hakem üçlüsü Luigi Lamonica, Ilija Belosevic, Mehdi Difallah, verdikleri kararlarla maçı takip edenlerin aklında soru işareti bıraktı. Müsabakanın uzatma döneminde Shane Larkin’e verilen 5’inci faul daha sonrasında oyuncu maça devam edemezken, başantrenör Ergin Ataman ise iki teknik faulle oyundan atılan bir öteki isim oldu. FC Barcelona’nın başantrenörü Sarunas Jasikevicius’un biroldukça yansısı ve protestosuna kayıtsız kalan hakem üçlüsünün, uzatma döneminde takdir hakkını da birfazlaca defa deplasman takımı lehine kullandığı gözler önüne serildi. Maçın akabinde grubun yıldız isimlerinden Shane Larkin, başantrenör Ergin Ataman’ın eşi Berna Ataman ve birfazlaca isim de Sinan Fazilet Spor Salonu’nda yaşanan olaylara sessiz kalmadı ve açıklama yaparak takviye bekledi.

İşte Berna Ataman’ın paylaşımı:

“Bu akşam İstanbul’da oynanan Anadolu Efes – Barcelona maçının uzatma kısmında sahanın içine kadar girip hakemleri protesto eden İspanya temsilcisinin koçuna oldukcatan hak ettiği 2. teknik faulü çalıp oyundan ihraç edemeyen hakem üçlüsü, Mirotic’in 5 faul alarak oyundan çıkmasını dengelemek için Larkin’in hiç alakası olmayan durumda 5 faul ile dışarı çıkarılmasına itiraz eden Türk temsilcisi koçuna üst üste 2 teknik faul çalıp diskalifiye ederek uzatma kısmında çaldıkları taraflı düdüklerle maçı Barcelona’ya verdiler. yıllardır Türk sponsorlardan aldıkları dev bütçelerle ayakta duran Euroleague tertibi bir defa daha hakem Lamonica önderliğinde Türk kulüplerine karşı olan tavrını sergiledi. Bu bahse yansısını koyabilecek üst seviye Spor yöneticileri ve spor destekçilerini ve olağan olarak ki spor basınını ülkemiz sporuna takviye çıkmaya davet ediyorum.”

Larkin: “Nerede faul var, söyleyim”

Müsabakada oyun dışı kalan yıldız oyuncu Shane Larkin de maçın hakemi Lamonica’ya reaksiyon gösterdi. Larkin, “Instagram’a bu usul şeyler için asla gelmem ancak bu tam bir saçmalık. İnanılmaz. Bu yüzden oyun dışı kaldım. Görüntünün tamamını izleyin ve bana nerede faul var söyleyin.

Bu adam (hakem) daha hiç bir şey yaşanmadan elini kaldırıyor. Zira bu b*ku çalmak istedi. Lütfen bana faulün nerede olduğunu söyleyin. Öbür ekibin yıldız oyuncusu (ed. notu: Nikola Mirotic) 5 faulle oyun dışı kaldı ve bana bu b*ku çalarak beni de oyun dışına almayı istedi. Barcelona’yı bu sıkıntı galibiyetlerinden ötürü tebrik ederim. Kelamım onlara yahut onların oyuncularına değil. Bu galibiyeti hak ettiler. Lakin bu düdük büyük saçmalık”