Efes’i yıkan Sertaç Ulu: Profesyonelce işimi yaptım

Hasan

Member
AJANSSPOR-HABER

THY EuroLeague’in 13. haftasında oynanan Anadolu Efes-Barcelona maçına tam manasıyla Sertaç Ulu damga vurdu. Barça formasıyla dönem başında ayrıldığı eski kadroya karşı oynayan ulusal basketbolcu 24 sayıyla kariyerf rekorunu kırdı.

Sertaç Ulu’dan 5’te 4 üçlük

Sertaç, Sinan Fazilet Salonu’ndaki müsabakayı 24 sayı, 3 ribaund, 1 asist, 1 top çalmayla tamamlarken 25 verimlilik puanı aldı. Başarılı pivot ayrıyeten 5’te 4 üçlük isabetiyle de dikkat çekerek 95-93’lük galibiyetlerinde kilit rol oynadı.

‘Profesyonel olmak zorundaydım’

Sertaç Ulu maçın akabinde yaptığı açıklamada, “Nasıl hissettiğimi bilmiyorum. Benim için oynaması epey güç bir maçtı. Profesyonel olmak zorundaydım, işimi yaptım, bu türlü bakmam gerekiyordu. Nasıl hissettiğimi anlatamam. Bu çocuklara karşı oynamak fazlaca zordu, hiç bir şey diyemiyorum” sözlerini kullandı.

Şampiyonluk yüzüğünü aldı

Öte yandan geçtiğimiz dönem Anadolu Efes ile EuroLeague’i kazanan ulusal basketbolcuya şampiyonluk yüzüğü maç öncesi merasimle verildi.

Soyunma odasında alkışlarla karşılandı

Öte yandan Barcelona kulübü toplumsal medya hesabından Sertaç Yüce’nin soyunma odasına dönüş imgesini içeren bir görüntü paylaştı. Kadro arkadaşları ve teknik takım olağanüstü bir maç çıkaran Türk oyuncuyu alkışlarla karşıladı.