Geleceğin pastacıları Bornova’da yetişiyor

Felaket

New member
Geleceğin pastacıları Bornova’da yetişiyor Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası işbirliğiyle EVKA-3’teki Mutfak Atölyesi’nde verilen Pastacılık Kursu’na katılan kursiyerleri ziyaret etti. Kursiyerlerin yaptığı pastayı kesen Lider İduğ, “Biz sizlere Altın Bilezik takıyoruz” dedi, bir arada hareket ederek kendi işlerini kurma tavsiyesinde bulundu.

Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, EVKA-3’te Mutfak Atölyesi’nde İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası işbirliğinde düzenlenen pastacılık kursuna katılan kursiyerleri ziyaret etti. İduğ, 3.5 ay sürecek eğitimin sonunda milletlerarası geçerliliğe sahip kalfalık evrakını alacak olan iştirakçilerin yaptığı pastayı kesti.

Kendi işinizi kurun tavsiyesi

Mutfak Atölyesi’nin muhtaçlık sahibi vatandaşlara dayanak olacak biçimde geliştirmeyi planladıklarını söyleyen Lider Mustafa İduğ, kursiyerlere; “Burada meslek edinmenin yanısıra işyeri açarak iştirak yapacağınız arkadaşlar da edinebilirsiniz. Zira birtakım şeyleri tek başına yapmak mümkün olmuyor. birlikte daha büyük işler başarabilirsiniz. Tabi ki birinci orada kendiniz geliştirmeniz gerekiyor. bu biçimdesi kurslara gitmek isteyenler devasa yükseklikte fiyat ödüyor. Biz Mutfak Atölyemizde tüm imkanları sizlere fiyatsız olarak sunuyoruz bunun değerini bilin” tavsiyesinde bulundu.

Sizlere Altın Bilezik takıyoruz

Bornova Belediyesi’nin personel veren patronları buluşturan projesi Altın Bilezik’i hatırlatan Lider İduğ, “Bizler size bu kursla birer altın bilezik takıyoruz. Türkiye’de bir epeyce dalda nitelikli eleman eksikliği bulunuyor. Mesleğiniz var ise iş bulmanız da kolay olur. İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası’nın yüzde elli istihdam garantisi var. Kalan yüzde 50 için de ben iş kelamı veriyorum. Sizlere sunduğumuz imkanları arttırırken istihdam ve iş kurma konusunda da sizlere takviye olacağız” dedi.

Kendi imkanlarımız ile yapamazdık

İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Lideri İhsan Esen ise Lider İduğ’un verdiği dayanağın epeyce kıymetli olduğunu belirterek, “Kendisi hepimize kıymet katacak bu özel bir alanı kullanmasımıza sundu. Mesleksel tecrübelerimizi aktarmak ismine burada olduğumuz için fazlaca memnunuz. Zira bu biçimdesi bir yere kendi imkanlarımızla sahip olmamız ve bu kursları düzenlememiz mümkün değil. Lider İduğ’a sunduğu tüm imkanlar için epey teşekkür ediyorum. Gelecekte öbür projelerde de bir arada çalışmayı temenni ediyorum” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı