Hemşirelik Meslekleri Kanunu Eğitim ve Sınav Yönetmeliği

semaver

New member
Hemşirelik mesleği kanun taslağı, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir eğitimi sağlamayı ve hemşirelik mesleğini gençler için daha çekici hale getirmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda demografik gelişmelere ve arz yapılarındaki değişikliklere tepki verir. Alman kliniklerinde yaşlıların veya bunamadan muzdarip insanların sayısı artıyor. Aynı zamanda huzurevlerinde tıbbi tedaviye olan ihtiyaç da artıyor çünkü sakinler daha kronik hasta ve birden fazla hastalığa sahip. Hemşirelik personeli giderek daha sık olarak kendi uzmanlık alanlarının sınırlarını aşan bilgiye ihtiyaç duyar. Hemşirelik personeli, yeni bir hemşirelik eğitimi kursu ile bu değişen hemşirelik gereksinimlerine hazırlanmalıdır. Ayrıca profesyonel olarak ilerlemek için daha fazla fırsatları var.

Her çıraklık gibi, yeni hemşirelik mesleği de eğitim içeriğine ilişkin açık yönergeler gerektirir. Federal Sağlık ve Aile Bakanlıkları bu nedenle bir eğitim ve sınav yönetmeliği için önemli noktalar sunmuştur. Her şeyden önce bunlar, mesleki hemşirelik eğitiminin süresi, yapısı, içerik tasarımı ve uygulamalı kısmına ilişkin ayrıntılı düzenlemeler yapmaktadır. Buna ek olarak, yönetmelik, devlet sınavının hükümlerini ve ayrıca pratik destek ve rehberliği formüle eder. Diğer hükümler, kursiyerler için ek kariyer seçenekleri açan ve yeni hedef gruplara hitap eden bir mesleğe uygun hemşirelik çalışmaları ile ilgilidir.

Ortak temel eğitim ve ileri eğitim

Hemşirelik mesleği kanun taslağı ile yaşlı, hasta ve çocuklara yönelik hemşirelikte önceki üç öğretim dalı bir araya getirilmiştir. Başlangıçta, tüm bakım alanlarında kullanıma hazırlayan ortak bir temel eğitim vardır. Bunu, kursiyerlerin ilgili seçmeli alanında bir öncelikler belirleme takip eder. Eğitimin büyük bir kısmı ilgili bakım tesislerinde, yani pratikte gerçekleşir. Okul harçları kaldırılacak, bunun yerine kursiyerler ücret alacak. Ortak temel eğitim, uzmanların daha sonra bireysel meslekler arasında daha kolay geçiş yapmalarını sağlar.

Hemşirelik Meslekleri Yasası taslağı bu yıl içinde yasalaşacak. Eğitimin ilk yılı 2018’de başlayabilir.