Hobi olarak başladı şimdilerde siparişlere yetişemiyor

Lorenrot

New member
Elazığ’da yaşayan Fen ve Teknoloji öğretmeni Gülşah Bulut, 15 yıl evvel üniversite hayatında karakalem çalışması yapmaya başladı. Yaptığı karakalem yapıtlarının etrafında beğenilmesiyle yağlı boya ve akrilik çalışmalarına da yöneldi. Birinci başlarda konutunun küçük bir odasında yaptığı yapıtları satarak para kazanmaya başlayan Bulut, birinci atölyesini açmaya karar verdi. Bulut, boş olduğu saatlerin birçoklarını atölyesinde fotoğraflarına harcıyor. Başta yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere siparişlere yetişmeye çalışan Gülşah Bulut, tek maksadının yaptığı fotoğrafların herkese ulaşmasını istediğini belirtti.

Resimle ilgilendiğini belirten Gülşah Bulut, “Akrilik ve yağlı boya çalışmalarım var. Birinci çalışmamı üniversite senelerımda yani 15 yıl evvel yaptım. Karakalem çalışması ile başlamıştım ve bir şeyleri çizdikçe içimdeki hisleri yansıttığım için fazlaca daha memnun olduğumu hissettim. yıllardır daima konutumun içerisinde ve balkonumda daima çalışmalar yapıyorum. Yaptığım eserler etrafımda epey beğenildi ben de bir atölye açmaya karar verdim ve birinci atölyemi açtım. Etrafımda fotoğraf yapmak isteyen ve merakı olan birfazlaca kişi yanıma gelmek istedi. Artık de onlarla bir arada epey hoş çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Çalışmalarını hem yurtiçi birebir vakitte yurtharicinde fazlaca hoş yerlere gönderdiğini aktaran Bulut, “Bu da benim için büyük bir gurur deposudur. Stantlara çağrılıyorum, tablolarımın orada sanatseverler tarafınca yorumlanmasını izlemek benim için fazlaca büyük bir gurur kaynağı. Tek amacım, fotoğraflarımın herkese ulaşması ve bana geri dönüş yapmaları. Elazığ’dan çıkıp büyük yerlere ulaşmayı hedefliyorum. Siparişler inanılmaz derecede ağır. Yetiştirmeye çalışıyorum. Otellerle, inşaat ofisleri ve yurtdışına siparişler gönderiyorum. Birtakım tablo 3 günde birtakım tabloyu ise bir ay da bitirebiliyoruz ancak inanılmaz derecede ağır tempom var” diye konuştu.

Konuşmalarına devam eden Bulut, “Bütün çalışmalarımda daima bayan teması vardır, hanımın eli, bandanası, tokası daima bir ruhunu yansıtırım. Hatta bayan olmayan çalışmalarımda bile her vakit hanımı anlatmışımdır. Zira bayanların kuvvetli olmasını istiyorum. Biz Türk milleti olarak kuvvetli bir topraktan geliyoruz. Hayat ideolojim her vakit kuvvetli ol ve ışılda diyorum kendime bu hedefle da çalışmalar yapıyorum” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: İHA