Instagram beğendiğim gönderileri görme [2022]

semaver

New member
Instagram beğendiğim gönderileri görme [2022]
2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Instagram günümüzün en tanınan toplumsal platformu. Her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkan Instagram’da birtakım sıradan süreçler orta menülerde yer alıyor ve bu niçinle herkes tarafınca bilinmiyor. Bunlardan birisi de, kullanıcıların daha evvel beğendiği gönderileri yine görmesi. İşte Instagram beğendiğim gönderileri görme nasıl yapılır? sorusunun cevabı!

Instagram beğenilen gönderileri görme

Bilindiği üzere toplumsal medya platformlarında güzelimize giden bir gönderi karşımıza çıktığında ekseriyetle beğeniyoruz. Lakin kimi vakit bu beğenilerin kullanıcıların başını ağrıtabildiğini söyleyebiliriz.

Instagram, bu üzere durumlarda kullanıcılara beğenileri tek elden görme ve yönetme üzere kimi kolaylıklar sunuyor. Son gelen güncellemelerle bu özelliğe ulaşması biraz zorlaşsa da birkaç adımda bugüne dek beğendiğiniz tüm gönderileri nazaranbiliyorsunuz ve dilerseniz toplu olarak iptal bile edebiliyorsunuz.

Adım 1: Instagram uygulamasını açın ve sağ alt köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.

Adım 2: Sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın ve açılan pencereden Ayarlar‘a gidin.

Adım 3: Burada adım adım gitmek ve işi zorlaştırmak yerine Orta kısmına ”beğen” yazın ve karşınıza çıkan Beğenmeleri Yönet sekmesini açın.

Adım 4: Instagram’ın kullanıcılara beğenilen gönderileri tek elden sunan Beğenmeleri Yönet sekmesine giriş yaptınız. Burada beğeniler var iseyılan olarak en bir daha en eskiye formunda sıralanacaktır. Lakin dilerseniz, sağ üst köşede yer alan Sırala ve Filtrele‘ye tıklayarak beğendiğiniz gönderileri en evvelden en yeniye ya da başlangıç ve bitiş tarihini belirleyerek filtreleme imkanınız var.

Adım 5: Beğendiğiniz gönderileri toplu olarak geri çekme imkanı da mevcut. Bunun için sağ üst köşede bulunan Seç’e tıklayın. sonrasındasında beğeniyi geri çekmek istediğiniz gönderilerin üzerine bir sefer dokunun ve Beğenmekten Vazgeç seçeneğine tıklayın.

Instagram beğendiğim gönderileri görme süreci hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.