Instagram öyküye birden çok fotoğraf nasıl eklenir?

semaver

New member
Instagram öyküye birden çok fotoğraf nasıl eklenir?
2 milyardan fazla kullanıcısıyla Instagram günümüzün en tanınan platformlarından. DataReportal’a göre ülkemizde 52 milyon kullanıcısı bulunan uygulamanın bünyesinde biroldukça kullanışlı özellik de mevcut. Bunlardan birisi de kıssaya birden çok fotoğraf ekleme özelliği. İşte Instagram öyküye birden çok fotoğraf nasıl eklenir? sorusunun karşılığı.

Instagram öyküye birden çok fotoğraf ekleme

Kıssaya birden çok fotoğraf ekleme sanıldığının bilakis pek kolay. Bunun için daha epey üçüncü parti uygulamalar kullanılsa da programsız bir biçimde de birkaç adımda halledilebiliyor. Burada tek yapmanız gereken şey; öykü ekleme sekmesini açarak paylaşacağınız görselleri seçmek.

Adım 1: Instagram uygulamasını açın ve kıssa ekleme sayfasına gidin.

Adım 2: Kıssada paylaşacağınız birinci görseli seçin ve iki parmağınızla istediğiniz biçimde konumlandırın. (Küçülterek ikinci fotoğrafa yer açmak daha sağlıklı olacaktır)

Adım 3: İşin püf noktası tam da burada başlıyor. Birinci görseli ekledikten daha sonra sağ üst köşede yer alan Çıkartmalar ekranını açın.

Adım 4: Çıkartmalar sekmesini açtıktan daha sonra yedinci sıradaki ”+” logosuna tıklayarak kıssaya eklemek istediğiniz ikinci görseli seçin.

Adım 5: İkinci görseli de muvaffakiyetle eklediniz. Tıpkı adımları izleyerek daha fazla fotoğraf yükleyebilirsiniz. Artık top sizde. Dilerseniz filtre ve efektlerle dilerseniz olağan bir biçimde takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram kıssalarına birden çok fotoğraf ekleme süreci için hangi platformun kendisini mi yoksa üçüncü parti uygulamaları mı tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.