Instagram taslaklar nerede? Taslak görme ve silme

semaver

New member
Instagram taslaklar nerede? Taslak görme ve silme
Instagram, 2 milyarın üstündeki kullanıcısıyla en tanınan toplumsal medya platformlarının başında geliyor ve biroldukca kullanışlı fonksiyonu bünyesinde barındırıyor. Fakat kimileri gözden kaçabiliyor. Bunlardan birisi de taslak olarak kaydedilen gönderiler. Pekala Instagram taslaklar nerede? Taslak görme ve silme süreci nasıl yapılır? sorularını cevapladık!

Instagram taslaklar nerede?

Instagram, kullanıcılara taslak olarak kaydedilen gönderileri yönetme imkanı sunuyor. Birkaç adımda taslakları yeni gönderilerde olduğu üzere paylaşma, görme ve silme üzere süreçler gerçekleştirilebiliyor.

Adım 1: Instagram uygulamasını açın.

Adım 2: Sağ üst köşede yer alan ”+” simgesine dokunun.

Adım 3: , Açılan sekmede karşınıza Gönderi, Kıssa ve Reels paylaşmanın yanı sıra Canlı Yayın başlat seçenekleri çıkacaktır.

Adım 4: Gönderi taslaklarınızı bakılırsabilmek için Gönderi paylaş seçeneğine tıklayın.

Adım 5: Daha önce kaydetmiş olduğunuz bir taslak var ise, paylaşım ekranında Taslaklar sekmesi altında sizlere gösterilecektir.

Adım 6: Burada dilerseniz, kaydetmiş olduğunuz taslağı bir daha paylaşabilirsiniz. bununla birlikte sağ üst köşede yer alan Yönet seçeneğine tıklayarak bunları silmeniz de mümkün.

Kullanıcıların Reels ve Öykü taslaklarını da yönetmesi mümkün. Öykü taslakları için ana sayfada sol üst köşedeki öykü paylaşma seçeneğine tıklayın. Gönderi paylaşmada olduğu üzere önce kaydedilmiş bir taslağınız var ise Taslaklar sekmesi altında sizlere sunulacaktır. Dilerseniz bir daha paylaşabilir ya da sağ üst köşeden Seç seçeneğine tıklayarak silebilirsiniz.

Reels taslakları için ise profilinize girerek Reels sekmesine girin. Burada daha evvelinde kaydedilmiş Reels görüntülerini nazaranbilirsiniz. Tıpkı biçimde bir daha paylaşabilir yahut dilerseniz sağ üst köşedeki Seç tabirine tıklayarak kalıcı olarak silebilirsiniz.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!