Oyuncu Michael Caine emekli olduğunu duyurdu: Artık bir oyuncu değilim, bir müellifim

Captain123

Global Mod
Global Mod
Oyuncu Sir Michael Caine, yeni sineması “Best Sellers”ın son sineması olacağını duyurdu. 17 Eylül’de vizyona giren sinemada Caine, genç bir yayıncıyı desteklemek için son bir kitap tipine çıkan huysuz emekli bir muharrir olan Harris Shaw’ı canlandırıyor.

Beyazperde’nin haberine göre, BBC Radyo programında konuşan Caine, oyunculuktan uzaklaşma sonucunı deklare etti. Caine, “Yeterince komik, sahiden son sinemam olduğu ortaya çıktı. İki yıldır çalışmıyorum zira bacaklarımı etkileyen bir omurga sorunum var, bu yüzden hayli düzgün yürüyemiyorum. Ayrıyeten, bir kitap yazdım, birkaç kitabı basılmış ve başarılı olmuş biriyim, yani artık oyuncu değil müellifim. Bu epey güzel, zira bir oyuncu olarak sabah altı buçukta kalkıp stüdyoya gitmeniz gerekiyor. Bir müellif olarak yataktan kalkmadan yazmaya başlayabilirsiniz. Sanırım yeterli bir teklif gelse son sinemam olurdu. İki yıldır dürüst olmak gerekirse teklif gelmiyor zira kimse benim yapmak istediğim sinemaları yapmıyor. Ayrıyeten, 88 olduğumu biliyorsunuz. 88 yaşında bir başrol oyuncusuyla var olan ve dökülen senaryolar artık yok” sözlerini kullandı.

88 yaşındaki oyuncu, son senelerda Christopher Nolan’ın yapıtlarında olmak üzere sayısız ikonik rolde yer aldı. Caine, “Kara Şövalye” üçlemesinde Alfred Pennyworth’ü oynamasının yanı sıra “Inception” ve “Tenet” sinemalarında de yer aldı. 1946’dan beri mesleğini sürdüren oyuncu Nolan’la çalışmadan evvel, 1969’daki yepyeni “The Italian Job”, Brian De Palma’nın 1980’deki psiko-gerilim sineması “Dressed to Kill” ve devam sineması “Jaws” üzere üretimlerde yer aldı. Ayrıyeten, 1988’de “Hannah and Her Sisters”, 1999’da “Cider House Rules” performanslarıyla Oscar kazandı.