Rasim Öztekin’in ismi, yaşadığı sokağa verildi

Captain123

Global Mod
Global Mod
DUVAR – Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp krizi niçiniyle geçen yıl 8 Mart’ta hayatını kaybetti. Öztekin’in ismi Ayvalık Cunda’da bir süre yaşadığı sokağa verildi. Sokağın fotoğrafını toplumsal medya hesabından paylaşan sanatkarın eşi Esra Öztekin, fazlaca gurur duyduğunu tabir etti.

‘ÇOK DUYGULANDIM’

Kazancıbaşı, çabucak sonrasında hislerini şu sözlerle lisana getirdi:

“Hem hayli keyifli oldum birebir vakitte hayli duygulandım. Sevdiğim adamın ismi Ayvalık Cunda’ya birinci geldiğinde senelerca yaşadığı sokağa verildi. Artık, onun ismi Cunda’da Rasim Öztekin Sokak’ında yaşayacak. Bu hoş fikir ve teşebbüsleri için Cunda Adası ve Ayvalık sakinlerine ve Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin’e teşekkür ederim.”

MEVT YIL DÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILMIŞTI

Öte yandan usta oyuncu Rasim Öztekin, 8 Mart’ta vefatının 1. yıldönümünde mezarı başında anılmıştı.

Öztekin’in eşi Esra Kazancıbaşı, “Rasim benim her şeyimdi. Yalnızca aşkım değildi, arkadaşımdı, dostumdu, bir arada yaşlılık planları yaptığım insandı. Rasim kimi vakit babamdı, kimi vakit hastalandığında gözümün içi üzere baktığım bir çocuktu. Biz Rasim ile yeni bir hayat peşindeydik. Daha küçük ve deniz kenarında bir meskenimiz olsun istiyorduk. Sardunyayı o da epey severdi ben de fazlaca severdim. Maalesef yeni konutumuzun bahçesine sardunya değil, mezarına sardunya koydum. Seni fazlaca seviyorum ve fazlaca özlüyorum” demişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)