Rock müzikçisi Arno yaşama veda etti

Captain123

Global Mod
Global Mod
Belçika’nın ‘Arno’ lakaplı ünlü rock müzikçisi Arnold Hintjens, 72 yaşında hayata gözlerini yumdu. Arno’ya Şubat 2020’de pankreas kanseri teşhisi konulmuştu.

Müzikçinin menajeri Filip De Groote yaptığı açıklamada, “Hepimiz onu özleyeceğiz fakat o, onu sonuna kadar ayakta tutan müziği yardımıyla her vakit kalbimizde olacak” dedi.

21 Mayıs 1949’da Flaman kıyı kasabası Oostende’de doğan Arno, 1980’lerde TC Matic kümesine katılmıştı.

‘BELÇİKA İÇİN ULUSAL BİR ANITTI’

Lakin onu ünlü yapan solo çalışmaları oldu. “Les Yeux de ma mere” isimli müziğiyle geniş kitlelerce tanındı. Printemps de Bourges Müzik Şenliği’nin yöneticisi Boris Vedel onun için “Muazzam bir müzikçi ve şairdi. O Belçika için ulusal bir anıttı” sözünü kullandı. Belçika Başbakanı Alexander De Croo da Arno için toplumsal medyada “Huzur ortasında yat Arno” iletisini paylaştı.

Arno, France 24’e verdiği röportajda “Harika bir hayatım oldu. Müzik yardımıyla tüm dünyayı gezdim, keyif aldım. Bu memnunluğu da yanımda götüreceğim, teşekkürler hayat” demişti.

Arno’nun en epey bilinen müzikleri içinde “Oh la la la!”, “Je ne veux pas etre grande”, “Comme a Ostende”; “Mon Sissoyen” “Give me the gift” sayılabilir. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)