Roger Waters’tan Mark Zuckerberg’e ret: Another Brick in the Wall’u vermedi

Captain123

Global Mod
Global Mod
Pink Floyd’un kurucu üyelerinden Roger Waters, kelamlarını yazdığı “Another Brick in the Wall” müziğini kullanmak isteyen Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e ret yanıtı verdi Waters’ın yanıtı kısa müddette viral oldu.

Toplumsal medya devi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’den müziklerinden birini reklamlarında kullanmak için ‘oldukça büyük bir para teklifi’ aldığını belirten Waters kameraların karşısında karşılığını deklare etti.

WikiLeaks kurucusu Julian Assange’ın hür bırakılması için düzenlenen bir tertipte konuşan Waters, Mark Zuckerberg’den e-posta ile aldığı mektubu gösterdi.

‘BU SAÇMALIĞA ORTAK OLMAYACAĞIM’

Mektubun içeriğini de paylaşan Waters şu sözleri kullandı:

“Bu, Instagram’ı tanıtmak için bir sinema üretiminde ‘Another Brick in the Wall, Pt. 2’ müziğimi kullanma hakları için bir talep. Yani bu, Mark Zuckerberg’den bana bir mektup. Bu sabah geldi ve epeyce büyük bir para teklifi de içeriyor. Benim karşılığım ise s.. gidin.”

Waters, Facebook’un nasıl “her şeyi devralmak istediğini” dünyaya göstermek için mektubu okuduğunu vurguladı ve ‘bu saçmalığa ortak olmayacağım’ dedi.

WATERS’TEN ZUCKERBER’E: DÜNYANIN EN GÜÇLÜ APTALLARINDAN BİRİ…

Waters bununla birlikte Facebook’un kurucusu ve CEO’su Zuckerberg’i ‘dünyanın en kuvvetli aptallarından biri’ olarak nitelendirdi.

Another Brick in the Wall” birinci vakit içinderda 1979’da Pink Floyd’un rock operası “The Wall”da yayımlandı.

Kısa müddette kült bir müzik hâline gelen “Another Brick in the Wall” ana kahraman Pink’in öğretmenleri tarafınca aşağılanması kararı öğretmenlerine ve eğitim sistemine karşı çıkmasını husus alıyor.

Waters tarafınca yazılan müzik 1980’de Güney Afrika’da yaşanan bir okul protestosunun marşı haline geldiği için yasaklanmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)