Sahnede sakatlanan balet Erhan Hoş: Geri dönüşüm epeyce sıkıntı

Captain123

Global Mod
Global Mod
İstanbul Devlet Opera ve Balesi baş baleti Erhan Hoş, Süreyya Operası’nda 14 Mayıs akşamı sergilenen Don Kişot temsilinde sakatlandı.

Sakatlığını Twitter hesabından bir görüntü paylaşarak duyuran Hoş, görüntüde şu sözleri kullandı:

“Tam sonuna hakikat gelirken kodada bir hareket var yaptım, dizim çat diye yere değdi. Sahnede birinci sefer düştüm. Hastaneye gittim, ön çapraz bağımı koparmışım, yan bağlarım da zedelenmiş. Bir ameliyat olacağım, yaklaşık 9 ay terapi süreci var. Bir balet için en makûs sakatlıklardan biri. Ben son klasik bale baş rolümü oynadım. Bundan daha sonra oynasam oynasam tahminen birkaç tane çağdaş yapıtta oynayabilirim. Benim geri dönüşüm artık fazlaca güç.”

30 MAYIS’TA DÖNEMİN SON TEMSİLİ OLACAKTI

Güzel, temsil öncesi, “Bugün berber Basilio’yum ben. Süreyya’da görüşmek üzere Ayrıyeten 30 Mayıs Atatürk Kültür Merkezi’nde olacak Don Kişot temsilimize hepinizi bekliyorum. Lütfen biletlerinizi almayı unutmayın. Bu dönemin benim için son temsili olacaktır. sonrasındasında turne programlarını bildireceğim” demişti.