Samsung, Televizyonlarında Tizen’den Vaz mı Geçiyor?

celikci

New member
Samsung ve Google, bu haftanın başlarında Galaxy akıllı saatler için Tizen platformunun yerini Wear OS’in alacağını doğrulamışlardı. Google’dan bununla ilgili bir paylaşımda da bulunulmuş ve Samsung’un bir daha sonraki Galaxy akıllı saatinin WearOS işletim sistemi ile çalışacağını açıklamıştı. Pekala, Samsung, Tizen’i akıllı saatlerinde büsbütün bırakacak mı, hatta daha ötesinde akıllı televizyonlarında da öbür bir işletim sistemi arayışına mı girecek?

• Samsung’dan “Android’e Kesin Dönüş”
Bunun karşılığı hayır. Samsung’dan gelen açıklamaya nazaran Güney Koreli şirket akıllı televizyonlarında şu an kullanmakta olduğu Tizen işletim sistemini daha sonraki kuşaklarda da kullanmaya devam edecek. Şu an Tizen OS, resmi olarak dünyanın en tanınan televizyon platformu pozisyonunda ve dünya genelinde tüm televizyonların yüzde 12.7’sinde Tizen işletim sistemi yer alıyor.

Samsung’un da son 15 yıldır dünyanın 1 numaralı televizyon markası olduğunu düşündüğümüzde, Tizen işletim sisteminden şad olduğu kararı ortaya çıkıyor. Bu niçinle Samsung’dan yakın bir vakitte bu biçimdesi bir atılım beklenmiyor.