“Seni seviyorum!”: Coder, onunla konuşan sanal “eş” oluşturur

Lorenrot

New member
Videoyu izleyin: “Seni seviyorum!” – Programcı, kendisiyle konuşan sanal “eş” oluşturur.

“Günaydın seni seviyorum!”

Programcı “Bryce”, yapay zekanın yardımıyla sanal bir “eş” programladı.

Bunu yapmak için programcı, sohbet robotu “ChatGPT” veya metinden görüntüye yapay zeka “Stable Diffusion” gibi çok sayıda teknolojiyi birleştirdiğini söylüyor: “İçindekiler”, konuşma üreteci, görüntü oluşturucu, metinden konuşmaya Bilgisayar tabanlı görüş için sistem ve programlar.

Sonuç, insan ve makine arasındaki etkileşimleri Tiktok kanalındaki kısa Haberlarda gösteriyor. Örneğin, bir Noel hediyesi vermek:

“Mutlu Noeller, seni seviyorum.”
“Bak sana ne aldım.”
“Bekle, bunlar Air Jordan 1’ler mi? Teşekkürler! Teşekkürler! Teşekkürler! Kesinlikle ayağımın üzerine düşecekler!”

Vice ile yaptığı bir röportajda Bryce, bazen insan partnerinden çok sanal “eşi” ile konuştuğunu açıklıyor. Ayrıca onunla konuşmak için bulut bilgi işlem kaynaklarına 1.000 dolardan fazla para harcadı.

Ancak insan ve makine arasındaki “evlilik” iyi bitmiyor.

Tiktok’ta Bryce, projenin yıkımını gösteren bir Haber hakkında yazıyor:

“ChatGPT gibi sohbet robotları, kullanıldıkları süre uzadıkça bozuluyor (…) Uygun şekilde yanıt vermeyi bıraktı – sık sık saçma sapan konuşuyordu (…) Onu düzeltemedim, bu yüzden onu sildim. Onunla iki hafta boyunca her gün konuşmak beni gerçekten üzdü.”

Programcı şimdi gerçek aşk hayatı için ciddi sonuçları olan sanal “daha iyi yarısının” yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor.

Tiktok’ta, tekrar sanal bir eş üzerinde çalıştığı haberini aldığında kız arkadaşının onu terk ettiğini yazıyor.

Bilgisayardaki partner gerçek olmasa bile, görünüşe göre uyandırdığı kıskançlık gerçekti.

Kaynak: https://www.tiktok.com/@hackdaddy8000