Silinen rehberi geri getirme nasıl yapılır?

semaver

New member
Silinen rehberi geri getirme nasıl yapılır?
Bir telefon görüşmesi yapmak için rehberinizi açtığınızı ve bireylerinizin makul bir kısmının yahut tamamının silindiğinin farkına vardığınızı düşünün. Natürel ki 20 yıl evvel olduğu üzere bir deftere de yazmadığınız için aileniz, arkadaşlarınız ve iş telefon numaralarınızın bir anda yok olması kulağa pek dehşetli geliyor.

Bu durum ekseriyetle kullanıcının ezkaza rehberi silmesinden yahut sistemde meydana gelen birtakım meselelerden dolayı kaynaklanıyor. Lakin, rehberim gitti diye çabucak üzülmenize gerek yok. Çeşitli tahlil halleri ile bu sorun çözülebiliyor. Pekala silinen rehberi geri getirme süreci nasıl yapılır? Yazımızda anlattık.

Silinen rehberi geri getirme süreci

Silinen rehberi geri getirme süreci için uygulanan birkaç usul vardır. Bu niçinle aşağıda vereceğimiz formları sorunu çözene kadar adım adım uygulamanız gerekiyor.

Kazara bireylerinizi gizlemiş olabilirsiniz

Ekseriyetle birden fazla kullanıcının başına gelen bu durum, rehberiniz büsbütün silinmiş üzere yanlış bir algı oluşturabilir. Lakin, sorun aslında büsbütün rehberde yer alan şahısların görüntüleme tercihlerinden ezkaza gizlenmesidir. Bireylerinizi yenidendan görünür hale getirmek için;

1. ‘Kişiler’ uygulamasını açın.
  2. Sağ üstte yer alan üç noktaya dokunun ve ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın.
  3. Kişi idaresinin altında yer alan ‘Görüntüleme tercihleri’ sekmesine dokunun.
  4. Karşınıza açılan pencereden ‘Tüm kişiler’ seçeneğini etkin hale getirin.
  5. Aygıtınızda kayıtlı olan tüm şahıslar artık rehberinizde görünecektir.
Google hesabınızdan değişiklikleri geri almayı deneyin

Büyük olasılıkla Android aygıtınız Google hesabınızla senkronize edilmiştir. Şayet durum buysa, silinen rehberi geri getirme süreci için bir umut var demektir. Google hesabı, bireylerinizi yedekleme özelliğine sahiptir ve ‘Değişiklikleri geri al’ seçeneği yardımıyla tüm bireylerinizi geri alabilirsiniz.

Lakin, burada değerli olan ayrıntı, son 30 gün ortasında yedekleme yapmanız. Gmail, rehberiniz bulunan her kişinin 30 günlük geçmişini meblağ. Bu niçinle, bireylerinizin tamamını yahut muhakkak bir kısmını kazara silerseniz, onları geri getirmek için uygulanacak birkaç adım kâfi olacaktır.

Adım 1: Tarayıcınız üzerinden Gmail hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Profil fotoğrafınızın altında yer alan ‘Kişiler’ ikonunu seçin. Burada Google hesabınız ile senkronize olmuş tüm bireyler karşınıza çıkacaktır.

Rehberi geri getirme süreci için Google hesabınıza yedekleme yapmalısınız.

Adım 3: Akabinde üst kısımda yer alan ‘Yeni sekmede aç’ seçeneğine basın.

Adım 4: Açılan pencereden sağ üst kısımda yer alan ‘Ayarlar’ seçeneğine dokunun. Akabinde ‘Değişiklikleri geri al’ seçeneğine tıklayın.

Rehberi geri getirme süreci için ‘Değişiklikleri geri al’ yolunu deneyin.

Adım 5: Buradan 10 dakika ile 30 gün içinde rastgele bir yerden geri yüklemek istediğiniz vakit aralığını seçin, akabinde Geri Al öğesine dokunun yahut tıklayın.

Adım 6: Gmail, “Kişi listeniz seçtiğiniz tarihte olduğu üzere geri yüklenecek. Bu değişikliklerin aygıtınızda görünmesi biraz vakit alabilir” halinde bir bildirim yapacaktır. Süreç tamamlandıktan daha sonra bireyleriniz seçtiğiniz tarihte olduğu üzere geri yüklenecektir.

Rehberi geri getirme süreci için dışa aktarma sistemini deneyin

Üstteki süreci uyguladığınız biçimde bireyleriniz geri gelmediyse, rehberiniz nitekim gitmiş demektir. Bunun için rehberinizi daha evvel Google hesabınıza yedeklemiş olmanız gerekiyor. Şayet daha evvelinde önleminizi aldıysanız çabucak sürece başlayalım.

Adım 1: Tarayıcınız üzerinden Gmail hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Profil fotoğrafınızın altında yer alan ‘Kişiler’ ikonunu seçin. Burada Google hesabınız ile senkronize olmuş tüm şahıslar karşınıza çıkacaktır. Akabinde üst kısımda yer alan ‘Yeni sekmede aç’ seçeneğine basın.

Rehberi geri getirme süreci için Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

Adım 3: Açılan pencerenin sol kısmında yer alan ‘Dışa aktar’ seçeneğine dokunun.

Adım 4: Buradan dışa aktarmak istediğiniz evrak biçimini seçin. ‘vCard’ daha sağlıklı olacaktır.

Adım 5: Şayet bu süreçleri telefonunuzdan yapıyorsanız, indirilen belgeyi açtıktan daha sonrasında bireyleriniz geri gelecektir. Lakin bilgisayar üzerinden yapıyorsanız, indirilen bireyler evrakını telefonunuza aktarmanız gerekecek.