Sosyal seçim 2023 | Sesin. Senin seçimin.

semaver

New member

“Emeklilik, sağlık ve kaza sigortalarında bu yıl yine yapılacak olan sosyal seçimlere inşallah çok sayıda kişi katılarak yardım hakkını kullanır. Bu seçimleri mümkün kılan tüm gönüllülere teşekkürlerimi sunuyorum!”

Frank Walter Steinmeier

Federal Başkan Frank-Walter Steinmeier, 21 Mart 2023’te Berlin’de düzenlenen Yoksulluk ve Sağlık Kongresi’nin açılışında yaptığı konuşmada (www.bundes President.de) | Fotoğraf ©Thomas Köhler / Photothek
videoyu izlemek için

“Sosyal seçimlerdeki oyunuzla, emekli maaşınızı ve sağlık bakımınızı etkiliyorsunuz. Sigortalı olarak dahil olun ve oy hakkınızı kullanın! Bu, hem sizin hem de müşterek sigortalılarınızın endişeleriyle ilgilidir.”

Olaf Scholz

Şansölye | Fotoğraf ©Thomas Trutschel / Photothek
videoyu izlemek için

“Gönüllü özyönetim organlarında kimin yer alacağına, kimin sizin çıkarlarınız için orada olacağına ve sağlık, bakım, kaza ve emeklilik sigortasında kimin söz sahibi olacağına toplumsal seçimler karar verir.”

Baerbel Bas

Almanya Federal Meclisi Başkanı | Fotoğraf ©Photothek
videoyu izlemek için

“2023’te on üçüncü kez sosyal güvenlik seçimleri yapılacak. Bu nedenle, 50 milyondan fazla seçmenin tamamını seçimlere katılmaya davet ediyorum! Oylarınız önemli! Sigortalıların endişelerini güçlendiriyor. Etkin emeklilik ve sağlık sigortası sağlar.Sosyal güvenlik kurumlarının devlet yönetiminden bağımsızlığını teşvik eder. Tüm gönüllü özyönetimlere içten teşekkürlerimi ve şahsi takdirimi ifade etmek istiyorum. Bu yıl seçimleri düzenleyen herkese de teşekkür etmek istiyorum. Bağlılığınız savaş zamanlarında özellikle önemlidir ve kriz her zamankinden daha önemlidir.”

Hubertus Tepesi

Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı | Fotoğraf ©Photothek
videoyu izlemek için

“Yasal sağlık sigortası şirketlerinin yönetim kurulları, örneğin, sigortalılara hangi ek yasal yardımların ve rehabilitasyonun geri ödeneceğini belirler. Ve yönetim kurulu üyelerini siz belirlersiniz – oyunuzla! Katılın, katılamadı Daha kolay ol. Bu fırsatı değerlendir!”

Prof. Dr. Karl Lauterbach

Federal Sağlık Bakanı | ©Fotoğraf BMG / Thomas Ecke

“Yalnızca katılanlar söz sahibi olabilir. Toplumsal seçimle birlikte hangi üyelerin kendi özyönetim organlarına devredileceğine sigortalılar kendileri karar verir. Bu nedenle yürekten ricam: 2023 toplumsal seçimine katılın!”

Malu Dreyer

Rheinland-Palatinate Başbakanı

“Demokrasi katılımla gelişir. Oy hakkı olan herkesi 2023 toplumsal seçimlerine katılma ve oy kullanma hakkını kullanmaya çağırıyorum. Sosyal güvenlikte söz sahibi olmak için bu fırsatı değerlendirin. Oy vererek, oluşumu belirleyeceksiniz. kendi kendini yöneten organlar.Refahımızın temeli olan demokratik toplumumuzu ve sosyal piyasa ekonomisini güçlendiriyorsunuz.”

doktor Reiner Haseloff

Saksonya-Anhalt Başbakanı | Fotoğraf © Saxony-Anhalt Devlet Kançılaryası

“Almanya’da güçlü bir refah devleti var. Kendi kendini yöneten sosyal sigorta kurumları bunun için şart. Özyönetimde kimin söz sahibi olacağına oyunuzla karar verin. 2023 sosyal seçimlerine katılın.”

Winfried Kretschmann

Baden-Württemberg Başbakanı Fotoğraf © Baden-Württemberg Eyalet Bakanlığı

“650 yıldan daha uzun bir süre önce, madenci dernekleri, sosyal sigortanın en eski biçimi olarak Cevher Dağları’nda ortaya çıktı. Dayanışmaya dayalı bu güvenlik fikri bugün hala geçerli. Toplumsal seçimlerdeki oyunuzla kimin temsil edileceğini siz belirliyorsunuz. gelecekte yasal emeklilik, sağlık ve kaza sigortası kurumlarındaki çıkarlarınız. Hepiniz benimle yapın!”

Michael Kretschmer

Saksonya Başbakanı | Fotoğraf ©photothek.net/Saxon Eyalet Kançılaryası

“Sigortalıların çıkarlarını kim gözetiyor? Sağlık sigorta şirketim gelecekte nasıl bir yol izleyecek? Benim sosyal güvenlik katkı paylarımla ne finanse edilecek? Bunu özellikle toplumsal seçimlerdeki oyunuzla etkileyebilirsiniz. kararlılık – oyunuzu sayar!”

Anke Rehlinger

Başbakan Saarland | Fotoğraf © Devlet Kançılaryası Saarland/Oliver Dietze

“Deutsche Rentenversicherung Bund ve ikame fonlar, milyonlarca insanın varlığını güvence altına alıyor. Bunlar, temel hizmetleri güvenilir bir şekilde sağlayan refah devletinin istikrarlı ve güvenli direkleridir. Değerlidirler. 2023’teki sosyal seçimlere katkıda bulunanlar, kendilerini etkileyebilir. -bu kurumların yönetişimi.Sizi oy hakkından yararlanmaya davet ediyorum.Katılım ne kadar yüksekse, özyönetim yetkisi o kadar güçlüdür.Sosyal güvenlik kurumları, Federal Almanya Cumhuriyeti’nde sosyal dokunun bir parçasıdır, demokrasinin bir parçasıdır. Bu toplumsal seçimlerde ifadesini bulur.”

Boris Rhein

Hessen Başbakanı | Fotoğraf ©Hessian Devlet Kançılaryası/Sinah Osner

“Sevgili Alman Federal Emeklilik Sigortası ve sağlık sigortası şirketleri sigortalıları, bu yıl 52 milyon kişi, beş sağlık sigortası şirketi ve Alman Federal Emeklilik Sigortası Şirketi’nin sosyal parlamentolarını seçmeye çağrılıyor. federal seçimler ve Avrupa seçimleri. Size soruyorum: Fırsatı değerlendirin, katılın ve oy kullanma hakkınızı kullanın. Oy vererek, emeklilik ve sağlık sigortasının geleceğini kendiniz şekillendirmeye yardımcı oluyorsunuz. Biliyorsunuz: insanların demokratik seçimlere katıl.İşte bu çok önemli alanlardaki Süreçleri ve gelişmeleri böyle etkilemeye çalışıyorlar.Bunu yapmaya hakkınız var, kullanın!”

Manuela Schwesig

Mecklenburg-Batı Pomeranya Başbakanı | Fotoğraf © Eyalet Başbakanlığı Mecklenburg-Batı Pomeranya

“2023’teki toplumsal seçimlerle birlikte, yaklaşık 52 milyon sigortalı ve emekli, yasal emeklilik ve sağlık sigortası sisteminin kendi kendini yönetmesi için gönüllü temsilciler seçmeye çağrılıyor. Toplumsal seçimler yaşayan demokrasidir! Özyönetimde delegeler, sigortalı ve işveren tarafı sosyal güvenliğin önemli konularına birlikte karar verirler.Primlerin ne için kullanılacağı konusunda hepsinin söz hakkı vardır.Sosyal güvenlik çerçevesini yasama organı koyar.Özyönetim bu çerçeveyi doğru ve gerçekçi bir şekilde fayda sağlayacak şekilde doldurur. Sosyal seçimler, Emeklilik ve sağlık hizmetleri ile ilgilidir ve dolayısıyla sadece bizim değil, çocuklarımızın ve torunlarımızın da geleceğidir! Lütfen sosyal seçimlere katılın ve Almanya’da sosyal güvenliğin şekillenmesine aktif olarak katkıda bulunun! “

doktor Markus Soder

Bavyera Başbakanı | Fotoğraf ©Bavyera Devlet Kançılaryası

“Değerli seçmenler, 31 Mayıs 2023’te söz konusu olan oyunuzdur. Siz ve yaklaşık 52 milyon hak sahibi seçmen, emeklilik sigortası ve yasal sağlık sigortası şirketlerinde sizi kimin temsil edeceğine karar verebilirsiniz. Verdiğiniz oyunla, o zaman temsil edecek kişileri seçebilirsiniz. örneğin katkı parasının nasıl kullanılacağı konusunda söz sahibi olun 2023 sosyal seçimleri engelsizdir: Tüm sosyal güvenlik kurumları görme engelli ve görme engelli seçmenlere ses CD’leri, Braille yazılmış seçim şablonları ve engelsiz web siteleri sunar. fırsatı yakalayın ve 2023 sosyal seçimlerine katılın!”

Stephen Weil

Aşağı Saksonya Başbakanı | Fotoğraf ©Aşağı Saksonya Eyalet Kançılaryası/Rainer Jensen

“Bildirin, oy verin, söz sahibi olun: Toplumsal seçimlerde demokratik haklarınızı kullanın!”

Doktor Dietmar Woidke

Brandenburg Başbakanı Fotoğraf ©Uwe Kloessing

“Sosyal seçim 2023 – Nisan’dan Mayıs sonuna kadar karar verebilirsiniz! Katkı payı ödeyen herkes de söz sahibi olsun. Lütfen emekli maaşı, sağlık gibi önemli konularda oyunuzu kullanarak söz sahibi olun.”

Hendrik Wust

Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Fotoğraf © Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti/Ralph Sondermann

“Yasal emeklilik, sağlık ve kaza sigortanız var mı? O zaman lütfen hakkınızı kullanın ve oy kullanın. Sosyal seçimlere katılıp söz sahibi olabilirsiniz. Temsilcileriniz sigortalıların çıkarlarını gözetir, sizin çıkarlarınızı gözetirler. demokrasiye önemli bir katkı! Sadece aylık aidatınızı vermeyin, görev de verin. Lütfen toplumsal seçimleri aktif kullanın.”

Bernd Rützel

Federal Meclis Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı | Fotoğraf ©DBT/Stella von Saldern

“Almanya’daki sosyal güvenlik yapıları kurumsallaştı ve bu nedenle dayanışma yaşandı. Bunun için gönüllü çalışma hiçbir şekilde doğal değil ama acilen ihtiyaç var. 2023 toplumsal seçimlerine katılarak özyönetim organlarını destekleyin.”

Georg Bätzing

Limburg Piskoposu | Fotoğraf ©Limburg Piskoposluğu