Telefon ekranı nasıl temizlenir? Dikkat etmeniz gerekenler!

semaver

New member
Telefon ekranı nasıl temizlenir? Dikkat etmeniz gerekenler!
değişen teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle bir arada akıllı telefonları da elimizden düşürmez olduk. Lakin gün boyunca farklı yerlerde kullandığımız bu aygıtlar, klozet kapağından yaklaşık 10 kat daha fazla bakteri barındırıyor. Pekala, telefon ekranı temizleme nasıl yapılır?

Akıllı telefon ekranı temizleme nasıl yapılır?

Gün boyunca ellerimizle biroldukça bireye yahut objeye dokunuruz ve bu türlü binlerce mikrobu da avuç içimize taşırız. Akıllı telefonlar da günlük ömrün vazgeçilmez mamüllerinden biri olduğu için, bu mikroplardan kaçamaz. Ancak doğru telefon temizliği, parmak izlerini silmekten daha fazlasıdır.

Telefon ekranını temizlemenin en yeterli yolu, yumuşak bez yahut dezenfektan mendil kullanmaktır. Bu mevzuda bilhassa mikrofiber olarak üretilen bezleri tercih edebilirsiniz. Mikrofiber yüzeyi yardımıyla aygıtın ekranına ziyan vermez ve çizik oluşturmaz.

Genellikle kuru biçimde kullanılsa da, birtakım bezlerin nemlendirilmesi gerekebilir. Nemlendirmek için su kullanabilirsiniz. Fakat su dahil rastgele bir sıvının ekrana direkt uygulanmaması gerekir.

İşte adım adım telefon ekranı temizleme:

• Adım 1: Evvel küçük bir bez modülünü nemlendirin.
  • Adım 2: Bezin ıslak tarafı ile telefonu yavaşça silin.
  • Adım 3: Ekranda leke oluşmaması için bezin kuru kısmı ile durulayın.
Ayrıca akıllı telefonları temizlemek için hazır setler satıldığını da göz arkası etmemek lazım. Ekran temizleme seti halinde satılan bu eserler, solüsyonlu sprey, fırça ve mikrofiber paklık bezi üzere kesimlerden oluşmakta. Gerçek paklık için bu setleri de tercih edebilirsiniz.

Akıllı telefon temizlerken yapılan hatalar

Biroldukça kullanıcı telefonunu temizlemeye çalışırken misal yanılgıları yapıyor. birinci vakit içinderda ağır kimyasal eserler kullanmaktan kaçının. Örneğin çamaşır suyu, cam temizleyici veya amonyak üzere bileşenler kullanmayın.

Akıllı telefon ekranını temizlerken her insanın yaptığı bir başka yaygın kusur ise peçete yahut tek kullanımlık kağıt havludur. Kağıt havlular vakit içinde telefon ekranını çizebilir. Ayrıyeten aygıtta tiftik bırakmamak için mutfak bezlerinden, eski kıyafetlerinizden yahut başka kumaşlardan kaçınmanız tavsiye edilir.

Telefon paklığı için sirke kullanılır mı?

Bulaşık deterjanı, el sabunu, makyaj temizleyici yahut sirke üzere eserleri de önermiyoruz. Bilhassa sirke ve bulaşık deterjanı ekranın üstündeki kaplamaya ziyan verecektir. bir daha de, telefonun dış kasasını seyreltilmiş sirke ile temizleyebilirsiniz.

Siz telefon ekranı temizleme için hangi halleri uyguluyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.