Trabzonlu vatandaş bu biçimde keder yandı: Belgesellerdeki aslanların yediği ete imreniyoruz

Lorenrot

New member
Trabzon Ortahisarlı emekli bir vatandaş ekonomik krizle ilgili CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya‘ya keder yandı.

Et alamadığını söyleyen vatandaş, “Ben televizyona meraklıyım, daima bakıyorum. Belgeselde o aslanların maslanların ceylanları yiyor ediyor, onların yediği ete imrenmeye başladım inanır mısın? Bak, üç çocuğum var ölüsünü öpeyim palavra söylüyorsam” dedi.

CHP’li Kaya, Trabzon’un Ortahisar ilçesinde vatandaşın ve esnafın sıkıntılarını dinledi. Kaya’nın “Emeklinin durumu nasıl?” sorusu üzerine et alamadığından keder yanan bir emekli vatandaş şöyleki dedi:

“Ya samimiyetimle bir şey desem inanır mısın? Vallahi de billahi de. Ben televizyona meraklıyım, daima bakıyorum. Duygulanacaksın tahminen dediğime. Belgeselde o aslanların maslanların ceylanları yiyor ediyor, onların yediği ete imrenmeye başladım inanır mısın? Bak, üç çocuğum var ölüsünü öpeyim palavra söylüyorsam. Dün konutta salata yaptım, hanım köyde. Salatayı yerken gözlerim doldu ağlamam geldi. Niçin? Allah şahidimdir. Dedim Allah’ım ben bu salatayla doyuyorum, sanki benim çiftçi kardeşim bunu bana ziyanına mı verdi de benim karnım doyuyor? Vebale kalıyor muyum diye düşünmediysem Allah ziyan etsin beni. Fakat aslanlara imrendim, o ceylanları yiyor ya bize nasip olmuyor o etleri yemek. İmrendim onların yediği ete. Yanlışsız mu diyorum bilmiyorum.”