WhatsApp manzaralı arama nasıl kapatılır?

semaver

New member
WhatsApp manzaralı arama nasıl kapatılır?
Aplikasyonların giderek artmasıyla telefon davetlerini bir de iletileşme uygulamalarından gelen aramalar takip etti. Skype, Messenger, WhatsApp ve daha kaç iletileşme uygulaması, sesli aramaların yanında manzaralı arama imkanı da tanıyor. Bu da, her vakit tercih edilen bir bağlantı sistemi değil. Pekala bunu istemiyorsanız engellemenin bir yolu var mı? WhatsApp manzaralı arama nasıl kapatılır?

Android aygıtlarda Whatsapp imajlı arama kapatma

WhatsApp’ta olan biroldukca özellik üzere imajlı arama seçeneği de uygulama içerisinden kapatılamıyor. Lakin telefon üzerinden bunu engellemenin bir yolu var. Uygulama buna bir tahlil getirmemiş olsa da, bu küçük kısayolu nasıl yapacağınızı adım adım anlattık. Android aygıtlarda Whatsapp manzaralı aramalarını kapatma sürecini gerçekleştirmek için şu adımları izleyin:

• Adım 1: Telefonun “Ayarlar” kısmını bulun.
  • Adım 2: “Uygulama Yönetimi” kısmına gidin. Akabinde WhatsApp uygulamasını bulun.
  • Adım 3: “İzinler” seçeneğini seçin.
  • Adım 4: Burada uygulama içerisinde verilen müsaadeler karşınıza çıkacak. “Kamera” müsaadesini bulun ve kapatın.
iOS aygıtlarda nasıl yapılır?

iOS aygıtlarda da misal adımlarla birebir süreci gerçekleştirmek mümkün. iOS aygıtlarda bu süreci gerçekleştirmek için şu adımları takip edin:

• Adım 1: “Ayarlar” kısmına gelin.
  • Adım 2: Uygulamaların bulunduğu kısma gelin. Buradan WhatsApp uygulamasını bulun.
  • Adım 3: Uygulama için verilen müsaadelerin bulunduğu ayara gelin.
  • Adım 4: Buradan “Kamera” müsaadesini kapatın.
Bu adımları tamamladığınızda artık WhatsApp manzaralı aramaları almayacaksınız. Lakin kameraya erişim müsaadesini kapattığınızda, WhatsApp üzerinden kamerayı kullanarak fotoğraf çekmek ya da durum paylaşımı yapmak istediğinizde bu süreçleri gerçekleştiremezsiniz. Bu niçinle bu özelliklerden birini kullandıktan daha sonra, imajlı aramaları kapatmak isterseniz, birebir adımları takip ederek tekrar WhatsApp manzaralı aramaları engelleyebilirsiniz.

Sizin bildiğiniz öteki yollar var mı? WhatsApp’ın bu biçimde bir özellik almasını ister miydiniz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.