Zeybek: “Erdoğan etrafındakilerin başını döndürüyor”

Felaket

New member
Zeybek: “Erdoğan etrafındakilerin başını döndürüyor” CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Sanatçı Sezen Aksu ile açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir müziğinde Adem ile Havva’ya hakaret ettiği sav edilen sanatçı Sezen Aksu ile ilgili “O lisanı kopartmak gorevimizdir” kelamlarını sarf etmişti. Erdoğan, son yaptığı açıklamada kelamlarının amacında Aksu’nun olmadığını belirterek geri adım atmış ve “Burada hayli açık net bir gerçeği ortaya koymakta yarar var. Öncelikle benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu, Türk müziğinin değerli bir ismidir. Müzikleriyle insanımızın hislerine tercüman olmuş bir sanatçıdır” dedi.

“ERDOĞAN DEMOKRASİYE KARŞI VERDİĞİ SAVAŞI KAYBEDECEĞİNİ ANLADI”

Erdoğan’ın kelamlarına ait CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek’ten açıklama geldi. CHP’li Zeybek, “Erdoğan’ın siyasi hayatı hareketlerle, U dönüşleriyle dolu. Bunun birfazlaca meselai hem iç hem dış siyasette gorebiliyoruz. Erdoğan araç olarak gördüğü demokrasiye karşı verdiği savaşı kaybedeceğini anladı. Etrafındaki bir avuç radikali etkilemek için mescide siyaseti sokacak kadar küçük düşüyor. daha sonra toplumun büyük bölümünden reaksiyon alınca da “ben o denli demedim” diyor. İnsan sahiden Erdoğan’ın açıklamalarını dinlerken hayrete düşüyor. Sayın Erdoğan yaptığı U dönüşleriyle kendisinden çok etrafında her söylemiş olduğine üst aşağı baş sallayan yandaşlarının, şakşakçılarının başını döndürüyor. Bu baş dönmesi ise seçime kadar sürecek. Bu kin dolu lisan, tehdit lisanı seçime kadar sürecek. Ve yapılacak birinci seçimle bir arada o baş dönmesiyle AKP iktidarı hayli sert bir biçimde tabana çakılacak. Sevgi, umut, huzur ve memnunluk arayışında olan halk kazanacak. Müzikler kazanacak, Türkiye kazanacak” dedi.

Hibya Haber Ajansı