Android’den iOS’a WhatsApp taşımak artık mümkün!

semaver

New member
Android’den iOS’a WhatsApp taşımak artık mümkün!
Android telefondan iOS aygıta taşınırken WhatsApp datalarını bu vakte kadar taşımak mümkün değildi. Bugün itibarıyle güncellenen iOS’e Taşı uygulaması, artık WhatsApp içeriklerinizi de taşıyabilecek. Zevkler ve renkler tartışılmaz kelamının karşılığı Android mi iOS mu tartışması hiç bir vakit bitmeyecek. Bazılarına göre Android daha âlâ bir kullanıcı tecrübesi vadederken, bazılarına nazaran ise iOS daha stabil çalışarak uzun yıllar boyunca kasma ve donma yapmadan kullanıcılarına hitap edebiliyor. Bunun haricinde Android’den iPhone’a geçme ya da iPhone’dan Android’e geçme üzere durumlar da yaşanabiliyor.

Apple‘ın Android aygıtlardan iPhone, iPad yahut iPod touch‘a geçiş yapmak isteyenler için kullanıma sunduğu iOS’e Taşı isimli bir uygulaması mevcut. Pekala iOS’e Taşı nasıl kullanılır? İşte Android’den iOS’a geçme işlemi için yapılması gerekenler!

Android’den iOS’a geçme nasıl yapılır?

Apple, iOS’a geçmek isteyenler için işleri kolaylaştıran iOS’e Taşı uygulamasını kullanıcılara sunuyor. Bu yazılım, bireyler, bildiriler, fotoğraflar, görüntüler, e-posta hesapları, takvimler ve artık de WhatsApp bildiri geçmişi dahil olmak üzere en çok kıymet verdikleri her bilgiyi Android’den iPhone’a inançlı bir biçimde aktarabiliyor.

İşte Android’den iOS’a geçme işlemi

Adım 1:
Android’deki Dataları Taşı seçeneğine dokunun. Yeni iOS aygıtınızı ayarlarken Uygulamalar ve Bilgiler ekranını bulun. Bu ekranda Android’deki Dataları Taşı seçeneğine dokunun. (Ayarlama sürecini esasen tamamladıysanız iOS aygıtınızı silmeniz ve baştan başlamanız gerekir.

Adım 2: Android aygıtınızda iOS’e Taşı uygulamasını açın. iOS’e Taşı uygulamanız yoksa yeni iOS aygıtınızdaki QR kodu düğmesine dokunabilir ve Google Play Store’u açmak için Android aygıtınızdaki kamerayı kullanarak QR kodunu tarayabilirsiniz. Sürdür’e dokunun, görünen karar ve şartları okuyun. Devam etmek için Kabul Et’e dokunun.

Adım 3: iOS aygıtınızda Android’den Taşı ekranını gördüğünüzde Sürdür’e dokunun. Akabinde on basamaklı yahut altı basamaklı kodun görünmesini bekleyin. Android aygıtınızda internet ilişkinizin zayıf olduğuna dair bir ihtar gösterilirse bu uyarıyı göz arkası edebilirsiniz.

Adım 4: Kodu Android aygıtınıza girin.

Adım 5: iOS aygıtınız süreksiz bir Wi-Fi ağı oluşturacaktır. Sorulduğunda, Android aygıtınızda bu ağa katılmak için Bağlan’a dokunun. Akabinde Dataları Aktar ekranının görünmesini bekleyin.

Adım 6: Android aygıtınızda, aktarmak istediğiniz içerikleri seçin ve Sürdür’e dokunun. Akabinde Android aygıtınızda sürecin tamamlandığı görülse dahi, iOS aygıtınızda gösterilen yükleme çubuğu dolana kadar iki aygıtta da rastgele bir süreç yapmayın. Transfer tamamlanana kadar aygıtlarınızı birbirine yakın ve prize takılı tutun. Taşıdığınız içerik ölçüsüne bağlı olarak transferin tamamlanması biraz vakit alabilir.

Adım 7: iOS aygıtınızdaki yükleme çubuğu dolduğunda Android aygıtınızda Bitti’ye dokunun. Akabinde, iOS aygıtınızda Sürdür’e dokunun ve ekranda görüntülenen adımları izleyerek iOS aygıtınızı ayarlama sürecini tamamlayın.

Adım 8: Tüm içeriğinizin aktarıldığından emin olun. Müzik, kitaplar ve PDF’lerin elle taşınması gerekir.

Habere güncelleniyor…