Ceylan Ertem’den Yeşim Salkım’a ‘Karadağlı’ cevabı: Sanatçı bal üzere de politik olabilir

Captain123

Global Mod
Global Mod
Müzisyen Ceylan Ertem, Altın Portakal’da oyuncu Nihal Yalçın’a mükafatını verdiği sıradaki halleri ve daha sonrasındaki açıklamaları eleştirilen Tamer Karadağlı’ya dayanak veren müzikçi Yeşim Salkım’a reaksiyon gösterdi.

Salkım, “Sanatçılar politik olmamalı. Görüşlerini söyleyebilir lakin politik konuşmaların yapılacağı yerler, ödül merasimleri değildir” demişti. Salkım’ın sözlerine toplumsal paylaşım sitesi Twitter’dan reaksiyon gösteren Müzisyen Ceylan Ertem şu tabirleri kullandı:

“Gündem olmak için moda olan bir davranış çeşidi; boş keseden sallamak. Sanatçı bal üzere de politik olabilir, muhalif olabilir, başkaldırabilir+ başkaldırıya ses olabilir, isyan edebilir+ isyana sürükleyebilir, Hafızamızı canlı tutup, tarihe not düşüp, evrak üzere müzikler yazabilir!”

YEŞİM SALKIM NE DEMİŞTİ?

Türkiye gazetesine konuşan Salkım, “Sanatçılar politik olmamalı. Görüşlerini söyleyebilir lakin politik konuşmaların yapılacağı yerler, ödül merasimleri değildir. Bu oyuncuların ciğerlerini biliyorum. İki iş tutunca bu biçimde havaya girmenin manası yok. Katiyen Tamer’i haklı buluyorum, aradım ve bunu kendisine de söylemiş oldum. adamların üzerinden artık prim yapmaktan biraz vazgeçsin bu bayanlar. Mademki bayan hakkı diyorsunuz; aç arabanı bin, benim kapımı aç deme. Çiçek getireceksin deme adama, git çiçeğini kendin al. Daima bir beklenti ortasında olup, daha sonra eline pankartı almak olmaz. Hasta ruhlu erkeklerden bahsetmiyorum. Ben PKK’ya karşıyım, ülkemde kimse PKK sempatizanlığı yapamaz. İşin oyunculuk, takdir ettiler, teşekkürünü et, git otur. Herkes haddini bilecek” sözlerini kullanmıştı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)