Demir Kartallar’ın 1. Lig yürüyüşü sürüyor

Hasan

Member
AJANSSPOR – HABER

Yalova’da oynanan olan 1. lige çıkma uğraşı kapsamında Karabük Demir Kartal Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol grubu Yalova’da çıktığı iki karşılaşmadan da galip ayrılan taraf oldu. Birinci maçında Hakkari Sümbül kadrosu 100-47 mağlup eden Demir Kartal, ikinci maçında Van Bedensel Engellileri 68 -26 mağlup etti.

“Başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz…”

Kadronun oyuncusu ve sponsoru iş insanı Ziya Yalçın, gayelerine adım adım gittiklerini söyleyerek, “ Daha evvel Muhteşem Lig ve Avrupa’da uğraş eden Karabükspor Bedensel Engelli Tekerlekli Basketbol ekibimiz kapatılmıştı. Buna hayli üzülmüştüm. bir daha bir ortaya gelerek bir şeyler yapmak için kollarımızı sıvadık. 3. Lig’den başladığımız bu çabamızda 2. Lig’e yükseldik ve artık Yalova’da oynayacağımız terfi maçları ile inşallah 1. Lige akabinde gelecek sene de bir daha üstün lige yükselmeyi hedefliyoruz. 9 maçın ikisini kazandık ve namağlup olarak yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Kalan 7 maçımızı da kayıpsız geçerek ekip halinde muvaffakiyete ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.