Eğitimdeki psikoterapistlere 1.000 Euro

semaver

New member
İyileştirmenin “Psikoterapist Eğitimi Reformu Kanunu” ile hayata geçirilmesi planlanıyor. Reformla, psikoterapi eğitiminde doğrudan çalışma yaratıyoruz ve ileri eğitimdeki (Yeni) psikoterapistlerin (PiW) gelecekte hastanede istihdam edilmesini ve buna göre maaş almasını sağlıyoruz.

Ancak şu ana kadar eğitimlerini eski kurallara göre tamamlamak zorunda olan mevcut “eğitimdeki psikoterapistlere” (PiAs) yönelik bir düzenleme yapılmadı. Şu ana kadar yeni düzenlemelerle ilgili hiçbir şey duymadınız. Bu nedenle tam zamanlı çalışan PiA’lar artık uygulamalı faaliyetin eğitim aşaması için ayda minimum 1.000 Euro maaş alacak.

Ücret talebi yalnızca eski eğitim kanunundan yeni eğitim kanununa geçiş aşamasında Psikoterapist’e uygun olarak psikolojik psikoterapist, psikolojik psikoterapist, çocuk ve ergen psikoterapisti veya çocuk ve ergen psikoterapisti olmak üzere eğitim almış kişiler için geçerlidir. 31 Ağustos 2020 tarihine kadar geçerli olan versiyonda hareket edin. Asgari ücret olan 1.000 Euro’nun tamamı GKV tarafından yeniden finanse edilmektedir. Ayrıca PiA’lar ve PiW’ler için, sağlık sigortası şirketlerinin PiW’ler veya PiA’lar tarafından sağlanan tıbbi tedaviler için eğitim ve ileri eğitim merkezlerine ödediği ücretin sabit bir kısmının potansiyel psikoterapistlere aktarılması gerektiğini düzenliyoruz.