Eğitimin yeni adresi metaverse

Felaket

New member
Eğitimin yeni adresi metaverse Teknolojideki yeni gelişmeler iş ve özel hayatı olduğu üzere eğitim dünyasını da dönüştürüyor. VR ve metaverse teknolojileri online eğitimin geleceği olarak görülüyor. Yerli online eğitim ve bağlantı platformu Vedubox, eğitimi sanal gerçeklikle birleştiren tahliller sunuyor.

Sanal öğrenme eğilimi, eğitimin yalnızca sınıflarda, okullarda, toplantı salonlarında yahut ofislerde gerçekleştirilme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Tek platform üzerinden online eğitim ve bağlantı tahlilleri sunan Vedubox eğitim, toplantı ve aktiflikleri meta kainata (metaverse) taşıyor. Yerli platform, bilgisayar yahut telefon ekranlarından canlı derslere katılan kullanıcıları VR (virtual reality-sanal gerçeklik) gözlük ile sanal sınıf ortamına dahil ediyor. Fizikî sınıflarda kullanılan kaynak ve malzemelerin online eğitimlerde de kullanılmasını sağlayan Vedubox, eğitimleri daha tesirli ve eğlenceli hale getiriyor.

Eğitimde VR ve metaverse çağı

Eğitimin daha erişilebilir ve taşınabilir hale gelmesi için dijital gelişmeleri yakında takip ederek Vedubox’a entegre ettiklerini söyleyen Vedubox Genel Müdürü Alım Muharrir, “Eğitim bölümündeki teknolojik yenilikleri yakından takip ediyoruz. Her kullanıcı profiline ve eğitim içeriğine ahenk sağlayabilen esnek ve aktüel yapısıyla Vedubox günümüzün online eğitim muhtaçlıklarının tamamını karşılıyor. Online eğitimin ülkemizde ve dünya çapında daha fazla benimsenmesi için yenilikçi adımlarla ilerliyoruz. Bu kapsamda VR ve metaverse mevzularıyla ilgilenen yatırımcılar, teşebbüsçüler ve uzmanlar ile ortak projeler geliştirerek eğitimin geleceğini birlikte tasarlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Her yer ofise yahut sınıfa dönüşebilir

Yüzde yüz bulut teknolojisine sahip Vedubox yazılım, donanım ve teknik dayanak üzere ek masraflara gereksinim duymayan, kullanıma hazır online irtibat ve eğitim altyapısı sağlıyor. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefondan giriş yapılabilen platform yenilikçi yapısıyla LMS (eğitim idare sistemi), sanal sınıf, sanal ofis, takvim, ders idaresi, soru bankası, imtihan sistemi, kütüphane ve raporlama üzere özellikler içeriyor. Eğitimlere sınırsız sayıda doküman, görüntü, link, embed kod, test, Scorm, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve etkileşimli görüntü yüklenebiliyor. Sistemi kullanmaya başlamadan evvel ve kullanım müddetince 7/24 teknik dayanak sağlanıyor.

Hibya Haber Ajansı