Ergin Ataman: “Bu kadronun antrenörü olmaktan gurur duyuyorum…”

Hasan

Member
AJANSSPOR – HABER

Dönem içerisinde hem lig tıpkı vakitte Avrupa’da iki kupa birden kazanan Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko galibiyeti daha sonrası soluğu Ankara’da aldı. Başantrenör Ergin Ataman’ın günler evvelden dediği üzere Anıtkabir’e giden kadro, iki kupayı da Mustafa Kemal Atatürk Anıt Mezarı’na götürdü. Başantrenör Ataman, ziyaret daha sonrası değerlendirmede bulundu. İşte, Ergin Ataman’ın açıklamalarından satır başlıkları.

“Bunun gururunu yaşıyoruz…”

Anıtkabir seyahati daha sonrası ülkenin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir kelamını de cümlelerine ekleyen Başantrenör Ataman: “Son 3 dönemdir Avrupa’da en epeyce maç kazanan ekip durumundayız. Tüm Avrupa tarafınca takdir ediliyoruz. Bu kadronun antrenörü olmaktan gurur duyuyorum. Örneğin Sertaç Avrupa’nın en güzel uzunu oldu. Vakit zaman Buğrahan ve kaptanımız Doğuş Balbay da parkede çaba etti. Parolamız yarım kalan vazifeydi. Biliyorsunuz Atatürk spor yapanlar için ‘Bu bir ulusal vazifedir. Muvaffakiyetle sonuçlandırmalısınız.’ demişti. Bunun gururunu yaşıyoruz Anıtkabir’de.” biçiminde konuştu.

“Ülkelerine dönmek için sabırsızlanıyorlar…”

Anıtkabir daha sonrası kadro olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret edeceklerini belirten Ataman: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’da bizi kabul edeceğini bildirdi. Biliyorsunuz beni birinci arayan kişiydi. Devletimizin başı. Cumartesi günü kendisini İstanbul’da ziyaret edeceğiz. daha sonrasında da artık biroldukça yabancı oyuncumuz var biliyorsunuz. Ülkelerine dönmek için sabırsızlanıyorlar. sonrasındasında yeni dönemin hazırlıklarına başlayacağız.” dedi.