Euroleague’de dönemin MVP’si Micic: “Bence hak ettim”

Hasan

Member
AJANSSPOR – HABER

2020 – 2021 Turkish Airlines EuroLeague’de şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes‘in başarılı oyuncuları Vasilije Micic ve Shane Larkin, beINSPORTS’a özel açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes’in iki üstün yıldızı Shane Larkin ve Vasilije Micic, yaptıkları açıklamada grup içerisindeki durumları ve Final-Four’un perde içinde neler yaşandığını anlattı.

birinci vakit içinderda kazanılan EuroLeague’de şampiyonluğu hakkında konuşan ikili şu tabirleri kullandı:

Larkin: “Uzun bir serüvendi. Bunu, birinci günden beri birlikte olan oyuncularla başarmak epey hoş. Vakit ortasında inşa edildi. Özel olarak, yalnızca bir an yahut tek bir maç değildi. Bu bir öğrenme süreciydi.

Micic: “Her şey için fazlaca memnunum. Ekipteki her bir üye için. Uygun bir his. Buraya geldikten daha sonra benim önümde birinin olacağını biliyordum. Koç da söylemişti.”

Kadro içerisindeki durumları hakkında ise Larkin ve Micic, şöyleki konuştu:

“Ben epey egolu biri değilim”

Micic: “Barça maçından evvel birlikte oynama talihi oldu. İdmanlarda birbirimize karşı oynuyorduk. Bir seferinde koç bizi bir ortada oynattı. Birinci defa egzersizde bir ortada oynadığımızda bir rahatlama hissettim. daha sonra adım adım ona her şeyi vermeye hazırdım. Artık ahenk sağladıktan daha sonra onun sıcak hissettiği her an topu daima ona verdim. Tahminen kendim de yaratabilirim fakat onun momentumu olduğu anda, benden daha düzgün olduğu yerlerde, tahminen geçişlerde…”

Larkin: “kimi vakit maçlarda şu biçimde anlar oluyor. Ben topu getiriyorum, ya da o getiriyor. “Ben yorgunum sen getir” diyorum. Ya da o bana, aynılarını diyor. Nasıl bir arada başarılı olabileceğimiz biliyoruz. Ben çok egolu biri değilim. Sonunda kazanmak ve sorumluluk istiyorum.”

“Bence hak ettim lakin beklemiyordum”

Euroleague’de dönemin MVP’si seçilen Vasilije Micic, “Öncelikle epeyce şaşırdım. hem de ben aşağı yanlışsız bakarken, gerimden beni destekleyen de oydu. beraberinde onun, ‘Oh, vov’ söylemiş olduğini duydum. Bence hak ettim lakin beklemiyordum. Her vakit bunu anneme adıyorum.” tabirlerini kullandı.

Birbirinizden öğrendiğiniz bir şey var mı?” sorusuna ise süper ikili şu yanıtı verdi:

Larkin: “Sağımıza giderken ikimizin de şutu artık birebir. Bir, iki adımı yaparken. Bunu artık paylaşıyoruz.”

Micic: “Aynı biçimde değil tahminen fakat benim için olabildiği kadar âlâ. Ondan hayli şey öğrendim.”

Öte yandan CSKA Moskova maçına farklı parantez açan Shane Larkin ve Vasilije Micic iklisi, kuvvetli mücadeyi şöyleki tabir ettiler:

Larkin: “CSKA maçı benim için tümüyle garip bir maçtı. Birinci çeyrek oynamadım. Oyunun akışına giremedim. Final Four’a giderken tüm röportajlarda söylemiş olduğim üzere küçük şeyler kıymetli olacaktı. O ribaund da onlardan bir tanesiydi.”

Micic: “Başta fizikî olarak fazlaca düzgün hissediyordum. hayatımda en süratli olduğumu hissettiğim andı. Ancak bu beni aldattı ve fazlaca çabuk yoruldum. Kolay değildi. Lakin otururken sakindim. Bençte otururken alanda kimlerin olduğunu gördüğümde hayli rahat hissettim.”

“Kendi oyununu oyna, dedi”

Ayrıyeten Barcelona maçından evvel Ergin Ataman ile yaptığı görüşmeye de değinen Larkin: “Yarı finali unutmamı söylemiş oldu. Bana, ‘Son birkaç yıldır Barcelona’ya karşı yeterli oynuyorsun. Çok âlâ oynadığın bir rakibe karşı en üst düzeydeki en büyük maç bu. Kendi oyununu oyna. Kazanacağız.’ dedi”

Kazanılan şampiyonluğun kendisi için aurı bir değeri olduğunu da lisana getiren Micic “Bogdan Bogdanovic şampiyon olduğunda ben Tofaş’taydım. En gerilerden maçı izledim. İzlemek için güzel bir biletim bile yoktu. Yalnızca yarı finale biletim vardı. daha sonra üç yıl daha sonra kupayı grubumla birlikte kaldıran ben oldum. İnanılmaz nitekim.” diye konuştu.