Facebook arkadaş listesi gizleme nasıl yapılır?

semaver

New member
Facebook arkadaş listesi gizleme nasıl yapılır?
Birkaç yıl öncesine kadar dünyanın en tanınan platformu olan Facebook, artan rekabet daha sonrası geri plana düştü. Ama yıllık bazda kullanıcı sayısını artırmayı başararak 2022 itibariyle 2,93 milyar bireye ulaştı. Platforma kayıt olduğunuzda ise mevcut ayarlar niçiniyle şahsi detaylarınizden gönderilerinize kadar biroldukca data, herkese açık oluyor. Bu haberimizde, Facebook arkadaş listesi gizleme sürecinin tüm hallerini ve adımlarını paylaşıyoruz.

Facebook arkadaş listesi gizleme- Adım adım

Facebook arkadaş listesi gizleme sürecini hem taşınabilir uygulaması üzerinden tıpkı vakitte tarayıcı aracılığıyla facebook.com adresine giderek yapmanız mümkün. ötürüsıyla her iki sistemin de tüm adımlarını yazımızda paylaşıyoruz.

Tarayıcı üzerinden gizleme

• Burayı tıklayarak Facebook sitesine girin ve hesabınız ile giriş yapın.
  • Sol üst tarafta yer alan profil fotoğrafına tıklayın.
  • Açılan menü içerisinde evvel Ayarlar ve saklılık, ondan sonrasında Saklılık seçeneklerini tıklayın.
  • Sayfanın ortasında bulunan “Arkadaş listeni kimler bakılırsabilir?” sorusunun sağında yer alan Düzenle’ye tıklayın.
  • Burada Herkese açık, Yalnızca ben yahut Belli arkadaşlar üzere seçenekler ile düzenleyin.
Uygulama üzerinden gizleme

• Facebook uygulamasını açın ve hesabınızla giriş yapın.
  • Sağ üst tarafta bulunan üç çizgiyi tıklayın.
  • Sayfanın aşağısına inerek Ayarlar ve Kapalılık seçeneğine, ondan sonrasında Ayarlar’a tıklayın.
  • Burada ise Gaye Kitle ve Görünürlük başlığı altında yer alan “İnsanlar seni nasıl bulabilir ve seninle nasıl irtibat kurabilir?” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada “Arkadaş listeni kimler bakılırsabilir?” seçeneğine tıklayın.
  • Burada Herkese açık, Yalnızca ben yahut Makul arkadaşlar üzere seçenekler ile düzenleyin.
Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!