Fotograftaki şahısları silme nasıl yapılır?

semaver

New member
Fotograftaki şahısları silme nasıl yapılır?
Çok hoş bir manzara fotoğrafı çektiğinizi düşünün. Bakıldığında insanın içini rahatlatacak cinsten. Fakat tek bir kusuru var, o da bünyesinde insanların yahut objelerin olması. Bunları silmeniz halinde harika bir hal alacak ve gorenleri adeta büyülecek. Burada akıllara birinci vakit içinderda kelam konusu fotoğrafın bir daha çekilmesi geliyor. Lakin bu da her vakit mümkün değil. bu biçimde rastgele bir uygulama kullanmadan programsız bir biçimde fotoğraftaki şahısları silme sürecini sizlere öneriyoruz. Pekala nasıl? Yazımızda anlattık.

Adım adım fotoğraftaki şahısları silme işlemi

1800’lü yıllar, fotoğrafçılık için bir dönüm noktası oldu. 1855’te James Clerk Maxwell’ın üç renkli teknikle yaptığı birinci renkli fotoğrafıyla ve 1861’de Thomas Sutton’un çektiği birinci renkli görüntü fotoğrafıyla günümüz fotoğrafçılığının temelleri atıldı. Alışılmış o periyot renkli fotoğraflar çabucak yaygınlaşmadı. Bu niçinle uzun bir süre daha fotoğrafçılıkta siyah beyaz görseller tercih edildi.

Renkli fotoğrafların hayatımıza girmesiyle ortaya süper görseller çıkmaya başladı. Lakin üstte da bahsetmiş olduğumiz üzere birtakım durumlarda fotoğrafların kalitesini düşürebilecek etkenler karşımıza çıkabiliyor. Bu da doğal olarak insanları muhakkak arayışlara itiyor. Beşerler içinde bunun için yalnızca Photoshop üzere bilgi gerektiren yazılımların kullanıldığına yönelik genel bir algı var. Lakin sanılanın bilakis süreç programsız da yapılabiliyor.

İnternette fotoğraftaki bireyleri ya da objeleri silme süreci için çeşitli web siteleri mevcut. Üyelik yahut ödeme gerektirmeden görselinizi daha da hoş bir hale getirebiliyorsunuz.

Adım 1: Buradan fotoğraftaki şahısları ya da objeleri silme süreci için rastgele bir üyelik yahut ödeme istemeyen ilgili web siteyi açın.

Adım 2: Üzerinde oynama yapmak istediğiniz görseli belirleyerek sitedeki ”Click here or drag an image file” sekmesine tıklayarak seçin ya da görseli sürükleyerek sekmenin üzerine bırakın.

Adım 3: İşin tüm sırrı bu adımda gizli. Çünkü burada site kullanıclara bir fırça sunuyor. bununla birlikte fırçanın büyüklüğünü de kaydırarak ayarlama imkanınız var. Silmek istediğiniz insanı ya da objeyi fırça sayesinde düzgün bir biçimde işaretlemeniz kâfi. Gerisini web sitesi sizler için yapıyor.

Adım 4: Fırça ile işiniz bittiği anda fotoğrafta seçmiş olduğunuz objeler ya da şahıslar siliniyor. Ayrıyeten sağ üst kısmından indirme imkanınız da var.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!