Huawei, Yeni Amirali Huawei P50’yi Tanıtması da “Gizlice “Gösterdi!

celikci

New member
Huawei, yeni aygıtlarında kullanacağı HarmonyOS 2 işletim sistemini düzenlediği bir basın toplantısı ile tanıttı. Birebir tanıtımda yeni Watch 3 akıllı saat serisini, FreeBuds 4 modelini, MateBook Pro tabletini ve MateView‘ı tanıtan Huawei, beklenen yeni amiral gemisi Huawei P50’yi ise göstermedi. Huawei P50 için özel farklı bir aktiflik planlayan şirketin yakın vakit ortasında Huawei P50 serisini de tanıtmasını bekliyoruz.

Huawei P50 serisini değerli yapan noktalardan biri, telefonun Android işletim sistemi yerine muhtemelen HarmonyOS 2 işletim sistemini kullanacak olması. Bu mevzuda şimdilik resmi bir açıklama olmasa da, Huawei’nin yeni tanıttığı aygıtların HarmonyOS 2 işletim sistemi üzerinde çalışması bunun için büyük işaret manası taşıyor.

Huawei P50 serisini özel yapacak noktalardan bir öteki ise, ardındaki devasa kameraları olacak. Huawei tarafınca yayınlanan Huawei P50 fotoğraflarına göre, telefonun gerisinde devasa 2 kamera dairesi yer alacak ve tüm sensörler bu dairelerin içine konumlandırılacak. Kamera konusunda bir daha Leica ile iş birliğine giden Huawei P50’nin tanıtıldığında fotoğraf yetenekleri en kuvvetli akıllı telefon olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Huawei Tüketici İş Kümesi CEO’su Richard Yu, Huawei P50 serisinin ultra ince ve yavaşça tasarımı ile ikonik tasarım lisanına sahip olacağını söz ederken, telefonun tanıtımı ve piyasaya sunulması için uygun anı kolladıklarını da deklare etti. Heyecanla bekliyoruz.