Instagram akış yenilenemedi yanılgısı nasıl düzelir?

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Instagram akış yenilenemedi yanılgısı nasıl düzelir?
Instagram akış yenilenemedi yanlışı çıktığı durumlarda anlık olarak uygulamaya giriş yapamayız. Sorunun boyutuna bağlı olarak hesabımızdaki özellikler kısmen yahut büsbütün fonksiyonunu kaybeder. Örneğin ileti kısmı sıkıntısızca çalışıyordur lakin sistem fotoğraf-video yüklenmesine müsaade vermeyebilir. elbette bunun tam aykırısı de geçerli olabilir.

Pekala Instagram’da akış yenilenemedi sorunu neyden dolayı ortaya çıkar? Kesin tahlili var mı, bunlar neler? Rehberimizde belirli başlı yolları sizlere anlattık.

Yapacağınız paylaşımda öne çıkarmak istediğiniz kısmın vurgulanması için Instagram post boyutu pek kıymetlidir. Post yani gönderi boyutları nasıl olmalı?

Instagram akış yenilenemedi yanılgısının sebepleri

1. Instagram’ın sunucuları çökmüş olabilir

Aylık 1 milyardan fazla etkin kullanıcısı olan Instagram en nihayetinde kul yapısı. Yani hepimiz üzere yanlışları olabilen kimseler tarafınca geliştiriliyor, tasarlanıyor. kimi vakit biz kullanıcıların hiç bir tesiri olmasa dahi Instagram çökebiliyor. Buradaki çökmek; Instagram üzere bir sistemin, telefon yahut bilgisayar ile sunucu içinde temas kurulmasını sağlayan altyapının çalışmayı durdurması manasına geliyor.

Çökmenin tek ve somut bir niçini yok. Instagram geliştiricileri o an sunucularda bakım çalışması yapıyordur ve bu da sistemin süreksiz olarak kapanmasına niye olabilir. Ya da sunucuları denetim eden sistemlerden birinde insan kaynaklı kusur meydana gelmiştir. bu biçimde durumlarda Instagram sunucuları çöker ve akış yenilenemedi yanılgısı ortaya çıkar.

2. Temasınızda yahut telefonunuzda meşakkat olabilir

Instagram akış yenilenemedi yanılgısı yalnızca sizin telefonunuzda yaşanıyorsa sorun çökmeden kaynaklı olmayabilir. Arkadaşlarınıza olayı bildirin, akış yenilenemiyor kusurunu onların da alıp almadıklarını denetim edin.

Şayet arkadaşlarınızda sorun yoksa kuvvetle beklenen sizin internet ilişkinizde yahut telefonunuzda sorun vardır. Bu sorun süreksiz yahut kalıcı olabilir.

Instagram akış yenilenemedi yanılgısı tahlilleri

1. En değerlisi: Kaynağı bulun

Tahlil tekliflerine geçmedilk evvelden Instagram akış yenilenemedi yanlışının tam kaynağını öğrenmemiz gerekiyor. Şayet sunucu kaynaklı bir sorun var ise bunu siz çözemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey geliştiricilerin sorunu gidermesini beklemektir.

Sunucu kaynaklı olup olmadığını anlamanın yolu ise etrafınızda birebir yanılgıdan mustarip olanları denetim etmektir. Bu üslup problemler olduğu vakit ShiftDelete.Net’te kesinlikle okuyucularımızı bilgilendiriyoruz. Sorunun çıkış noktasını araştırıp içeriklerimizde anlatıyoruz.

Yanılgıyı aldığınız vakit Downdetector isimli siteye kesinlikle göz atın. Burada dünya genelindeki kullanıcılar karşılaştıkları sorunları raporluyorlar. Örneğin Instagram akış yenilenemedi yanlışını tıpkı saatlerde bildiren 10 bin kişi var ise, bu demektir ki sorun sizden kaynaklı değil.

2. Instagram’ı kaldırıp bir daha yükleyin

Telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulamasının datalarını temizlemek bir öbür deyişle sıfırlamak birçok vakit akış yenilenemedi yanlışını çözer. Paklık yapmanın en garanti yolu ise uygulamayı aygıttan kaldırmaktır.

Instagram’ı telefonunuzdan kaldırın. İşletim sisteminize nazaran Google Play Store yahut App Store’a girip bir daha yükleyin. Akabinde hesabınıza yeniden giriş yapmaya çalışın. Akış yenilenemedi yanılgısı düzelecektir.

3. Telefonunuzu ve internetinizi kapatıp bir daha açın

İnternet temasınızdan kaynaklı bir sorun niçiniyle Instagram akış yenilenemedi kusuru ile karşılaşabilirsiniz. Bunu anlamak için YouTube’a yahut öbür uygulamalara giriş yapın, temasınızın kalitesini denetim edin. Wi-Fi’ye bağlıysanız konutunuzdaki modemi kapatıp 5 dakika bekleyin ve bir daha açın. Tıpkı süreci taşınabilir bilgi için de gerçekleştirebilirsiniz. İşe yaramazsa telefonunuzun kendisini külliyen kapatın ve biraz daha sonra bir daha açın.

Instagram akış yenilenemedi yanılgısı şayet sunucu kaynaklı değilse, bu süreç yardımıyla büyük ihtimalle çözülecektir.

4. Sorunu Instagram’a bildirin

Çökmeden kaynaklı bir kusursa aslına bakarsanız yetkililerin bundan haberi vardır ve düzeltmek için uğraşıyorlardır. Lakin bir daha de Instagram’a geribildirimde bulunmanızda yarar var. Bunun için;

• Instagram’ı açın ve hesap ayarlarına girin.
  • Sayfanın alt kısmındaki Yardım başlığı altında bulunan Sorun Bildir seçeneğine tıklayın.
  • Açılan kısmı gerekli biçimde doldurup şikayet formunu Instagram’a gönderin.
Bu evreden daha sonra yapmanız gereken öteki bir şey yok. Bunlara karşın hala sorun devam ediyorsa artık beklemeniz gerekiyor.
Alıntıdır