Kral Charles, çatışmanın başlamasından bir yıl sonra Ukraynalı askerlerle buluşuyor

Curtissew

New member
“Sana hayranlık duyuyorum”: Bunlar, Kral III. Charles’ın Rusya’ya karşı savaşan Ukraynalı askerler için söylediği sözlerdir.

İle ilgili Richard Amato Yayınlanan 21 Şubat 2023

Kral Charles III, Wiltshire’daki bir eğitim kampında bir grup Ukraynalı askerle karşılaştı: Rusya ile bir yıllık savaşı hatırlıyor.

Kral III.Charles Ukraynalı askerlerle görüştü

Kral Charles III bugün – 23 Şubat Salı – ile bir araya geldi Ukraynalı askerler daki bir eğitim kampında Wiltshire, güneybatı İngiltere’de bir ilçe. Etkinlik, Rusya ile savaşın patlak vermesinden bu yana bir yıl münasebetiyle düzenlendi.

Görüntülerde Hükümdar’ın beş haftalık temel muharebe eğitimlerini tamamlayan askerleri bizzat tebrik ettiği görülüyor.

Kralın karşıladığı askerler, eğitimleri tamamlandıktan sonra Ukrayna’da savaşmak için geri dönecekler.

Kral Charles’tan Ukrayna’ya destek

Rusların Kiev’e saldırmasından sonraki ilk saatten itibaren, Carlo desteğini ilan etmişti saldırıya uğrayanlar: “sana hayranlıkla doluyum» dedi Kral.

Tam da bu nedenle, İngiliz Genelkurmay Başkanı Başkomutan eşliğinde savaş kahramanlarıyla tanışmaktan büyük mutluluk duydu. genel Sör Patrick Sanders.

Carlo ayrıca uluslararası askeri personelle de görüştü, «İngiliz Ordusu ile güçlerini birleştiren, Ukraynalılara eğitim vermek Büyük Britanya’nın diğer bölgelerinde» Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada belirtildiği gibi.