macOS Monterey Beta duyuruldu! Nasıl yüklenir?

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
macOS Monterey Beta duyuruldu! Nasıl yüklenir?
Apple, dün gerçekleştirdiği WWDC 2021 etkinliğinde merakla beklenen iOS 15, watchOS 8, iPadOS 15 ve macOS 12 işletim sistemlerini resmen duyurdu. Şirket, pandemi niçiniyle çevrimiçi gerçekleştirdiği aktiflikten daha sonrasında da işletim sistemlerinin geliştirici beta sürümlerini kullanıma açtı.

Aktiflikte dikkat çeken yeniliklerden biri de macOS 12‘nin tanıtılması oldu. Eylül ayından daha sonra Monterey isminde çıkış yapması beklenen işletim sistemi için de geliştirici beta sürümü kullanıma açıldı. Beta sürümü yardımıyla geliştiriciler, yeni işletim sistemini test etme ve geri bildirimde bulunma bahtına sahip olacak. Şayet dilerse, olağan kullanıcılar da daha evvelki beta sürümlerinde olduğu üzere macOS 12 Monterey’i Temmuz ayında Public Beta sürümü ile test etme imkanına sahip olacak.

macOS Monterey Beta sürümü nasıl yüklenir?

macOS Monterey işletim sisteminin birinci geliştirici beta sürümü indirilebilir durumda. İndirmeye başlamak için aşağıdaki talimatları eksiksiz izlemenizi öneririz. Konseyime başlamadan evvel Mac aygıtınızın bir yedeğini alarak belgelerinizin inançta olduğundan emin olun. Aygıtınızın yedeğini almamanız durumunda suram etabında meydana gelecek potansiyel bir sorun belgelerinize ziyan verebilir.

macOS Monterey nasıl indirilir?

1. Mac aygıtınızdan geliştirici.apple.com adresini ziyaret edin.
  2. Keşfet’e dokunun.
  3. macOS işletim sistemini seçin.
  4. İndir’e dokunun.
  5. Apple geliştirici hesabınızla giriş yapın.
  6. macOS Monterey Beta yanında yer alan Profili Yükle’ye tıkladıktan daha sonra evrak Mac’inize otomatik indirilecektir.
macOS Monterey nasıl kurulur?

1. İndirilenler pencerenizi açın ve macOS 12 Developer Beta Access Utility’yi çift tıklayın.
  2. Karşınıza macOS Monterey beta yükleyici çıkacaktır. Buradan gerekli müsaadeleri verin ve adımları tamamlayın.
  3. Süreçleri tamamladıktan daha sonra Mac aygıtınız güncellemeleri denetim etmeye başlayacaktır. Buradan aygıtınız macOS 12 Monterey Beta’yı tanımladıktan daha sonra Güncelle’yi tıklayın.
  4. ondan sonrasında macOS 12 beta sürümü aygıtınıza inmeye başlayacaktır.
  5. İndirme süreci tamamlandıktan daha sonra heyetim evresine geçmek için sizden istenen müsaadeleri verin. Aygıtınız otomatik olara bir daha başlatılacaktır.
Mac’iniz işletim sistemini kurmak için hazır. Lakin heyetim sürecinin biraz vakit alacağını söyleyelim. Süreç tamamlandıktan daha sonra Apple kimliği ve şifresini girdikten daha sonra yeni macOS 12 Monterey beta sürümünün tadını çıkarmaya başlayın.

macOS Monterey Beta sürümü ile uyumlu modeller

• iMac (late 2015 ve daha sonrası)
  • iMac Pro (2017 ve daha sonrası)
  • Mac Pro (late 2013 ve daha sonrası)
  • Mac Küçük (late 2014 ve daha sonrası)
  • MacBook Pro (early 2015 ve daha sonrası)
  • MacBook Air (early 2015 ve daha sonrası)
  • MacBook (early 2016 ve daha sonrası)
Alıntıdır