Piyanist Dengin Ceyhan’dan Rammstein yorumu: ‘Mein Herz Brennt’

Captain123

Global Mod
Global Mod
Piyanist Dengin Ceyhan, başka sanatkarlarla işbirliği yaptığı projelerin yanı sıra solo çalışmalarını da müzikseverlerle paylaşmaya devam ediyor. Hard rock müziğe duyduğu ilgiyi her fırsatta lisana getiren ve 2019 yılında Pentagram kümesinin enstrümantal kesimlerini piyanoya düzenleyip yayınlayan Dengin Ceyhan, rock müziğe ilişkin 2. projesinde bu defa dünyaca ünlü endüstriyel metal kümesi Rammstein’ın ‘Mein Herz Brennt’ isimli müziğini piyanoya uyarlayıp dinleyicilerin beğenisine sundu. Babajim İstanbul stüdyolarında gerçekleşen kayıtların prodüktörlüğünü Dengin Ceyhan & Babajim İstanbul üstlenirken, kayıt, miks ve mastering ses mühendisi Arın Baykurt tarafınca yapıldı.

‘İÇİMİZDEKİ KARANLIĞI VE KAYGIYI YANSITMA İSTEĞİYLE YAPTIM’

Sanatçı müziğe getirdiği yorumla ilgili olarak toplumsal medya hesabından şunları söylemiş oldu: “İçimizdeki karanlığı ve kaygıları besteleyen Rammstein kümesinin bu müziğini bir piyano müziği olarak tıpkı biçimde yansıtma isteğiyle bu çalışmayı yaptım. Düzenlemeyi yaparken müziğin özgününe göre daha sade, armonilerin daha ön planda olduğu, vokalin müzik cümlelerinin piyanoya sindiği bir kesim çıkarmayı düşündüm, umarım dinleyen herkes ile tıpkı hissiyatı paylaşırız.”

Müzik tüm dijital müzik platformlarında ve YouTube’da dinlenebilir.

Öte yandan, Dengin Ceyhan’ın soprano Pervin Chakar ve duduk sanatkarı Ertan Tekin ile ortak projesi olan ‘Breath of Nahrain’in ikinci yapıtı ‘Qani Vur Djan Im’ da birebir gün bir daha dijital müzik platformlarındaki yerini aldı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)