“Santoro’ya bir program vermeyi teklif ettim”

Curtissew

New member
Michele Santoro’ya bir program, bu Sgarbi’nin Forza Italia’nın liderine yönelttiği talepti. Tepki neydi?

İle ilgili Valentina Mericio Yayınlanan 1 Mart 2023

Tarihsel ve politik olarak Michele Santoro ve Forza Italia’nın lideri Silvio Berlusconi birbirinden tamamen farklı bir dizi pozisyonu dile getirmişlerdir. Yine de bu, Kültür Müsteşarı Vittorio Sgarbi’yi Cavaliere’ye özel bir teklifte bulunmaya iten motivasyon olabilirdi.

Sanat uzmanı Adnkronos’un haberine göre Berlusconi’den Mediase ile ilgili bir program için Michele Santoro’ya emanet etmesini istedi.T: “Televizyona çıkınca Ukrayna’daki savaşta belli bir homojenleşme olduğunu fark ettim, bunu bir hükümet üyesi olarak anlayabiliyorum ama paylaşmıyorum”söylediği buydu.

Sgarbi, Santoro’da Berlusconi’ye teklif: “Mediaset’te yer olmaması bence tuhaf”

Vittorio Sgarbi gözlemleyerek devam etti: “Ovadia, Settis, Santoro, Vauro ve diğerleri gibi, tarihi düşmanları Berlusconi’ninkiyle kuşatılmış Putinci değil, terimin geleneksel anlamıyla pasifist bir konumda olan insanlar var ve her zaman aynı çizgide oy veriyorlar. devlet” .

Bu bağlamda şunları da eklemiştir: “Mediaset’te Putin için değil barış için sözler söyleyen sahibinin sesine yer olmaması bence tuhaf. Bu yüzden ona dedim ki: neden Santoro’ya bir program yaptırmıyorsun?”.

Knight’ın tepkisi

Her halükarda Berlusconi’nin bu öneri üzerinde düşündüğü görülüyor. Sarbi dedi ki: “Bu öneriyle ilgileniyor gibiydi. Bence bunu düşünüyor. Sonra ondan bir şey doğarsa, onlara bağlı olacaktır”.

Sonunda şunları söyledi: “Mediaset ağlarına gittiğimde, Berlusconi’yi yansıtmayan tek bir düşünce olduğunu fark ettim. Berlusconi’nin sahip olduğu ağlarda pasifist tutumunu ve nükleer bir çatışma konusundaki endişelerini iletmemesi bana garip geliyor ”.