Torunları büyüttüler, karavanla Türkiye tipine çıktılar

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Muğla’da yaşayan ve corona virüsü önlemleri kapsamında kısıtlamaların gevşetilmesiyle Varlı çifti, kendileri üzere karavancı arkadaşlarıyla Türkiye tipine çıktı.

4 ay sürmesi planlanan karavanla Türkiye tipinde birinci vakit içinderda Karadeniz’e giden Varlı çift, Kastamonu’nun Daday ilçesine bağlı Yumurtacı Göleti’nde kamp yaptı.

Çalışırken hayalini kurduklarını lakin bu torunları niçiniyle bu hayallerini bir süre daha ertelemek zorunda kalan Varlı çifti, torunlarını da büyüttükten daha sonra Türkiye’yi gezmeye başladı.

Gezdikleri yerlerin tarihi ve doğal hoşluklarını toplumsal medyadan takipçileriyle paylaşan çiftin hedefi, Türkiye cinsini tamamlayıp, pandemi daha sonrası sonların açılmasıyla yurt dışı tipine çıkmak.

“BURAYI ÇOK BEĞENDİK”

Fethiye’den Kastamonu’ya gittiklerini söyleyen Kadriye Varlı, “6 yıldır karavancıyız. Doğasever üç arkadaş, Batı Karadeniz tipine çıktık. Batı Karadeniz’in yaylaları, tabiat hoşlukları, kestirim edemeyeceğimiz kadar güzellikleriyle karşılaştık. Şu anda Daday Yumurtacı Göleti’nin etrafındayız. Buraları epeyce beğendik, fazlaca hoş. Kastamonu’nun bütün ilçelerini dolaşacağız” dedi.

“DOĞAYLA YAŞAMA ZAMANI”

Emekli öğretmen olduğunu belirten Kadriye Varlı, “Çalışırken torunlarımı ve çocuklarımı fazlaca rahat büyütemedim. Emekli olduktan daha sonra iki torunumu da büyüttüm, okula başlattım. ömrümün üçüncü kısmını tabiatta yaşamak için ayırdım. Birinci periyot ömrümüzün meslek devri, ikinci devir torunları büyütme vakti, üçüncü vakit da emeklilikle tabiatla baş başa yaşama vakti. Bizle de şu an o aşamadayız” diye konuştu.

“UZUN VAKİTTİR BUNUN HAYALİNİ KURUYORDUK”

Uzun vakittir karavan hayali kurduğunu söyleyen Ender Varlı ise, “Torunlardan ötürü bir türlü yürek edemedik. Bu işe biz de 60 yaşından daha sonra başladık. Çok da hoş bir olay, herkese tavsiye ederim” tabirlerini kullandı.

“4 AY GEZECEĞİZ”

Karavancılığın özgürlük olduğunu anlatan Az Varlı, kelamlarını şöyleki tamamladı. “Pandemiden de kaçıyoruz. Kalabalık ortamlara girmemeye çalışıyoruz. Kendi ülkemizin hoşluklarını evvel gorelim diyoruz, daha sonra da yurt dışını gezmeyi hedefliyoruz. Kastamonu’dan daha sonra Doğu bölgesini gezeceğiz. Oradan Güneydoğu bölgesine geçeceğiz. Oradan Akdeniz’e ineceğiz. 4 ay boyunca bu türlü bir seyahatimiz olacak.” (İHA)