Uğurtan Sayıner’e veda: ‘Koş Sevim’ dedi geldim lakin…

Captain123

Global Mod
Global Mod
İZMİR – Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Cemil karakteri ile izleyicilerin büyük sevgisini kazanan ve evvelki gün vefat ecen Uğurtan Sayıner için İzmir’de Ahmet Piriştina Kültür Merkezinde merasim düzenlendi.

Usta sanatçı için düzenlenen merasime Sayıner’in yakınları, sanatçı dostları ve sanatseverler katıldı. Sayıner’in naaşı sahneye getirilerek üzerine karanfiller ve fotoğrafları yerleştirildi. Dizide Güzel’in eşi Sevim karakterini canlandıran oyuncu Sabriye Kara senaryonda sık sık yinelanan ‘Koş Sevim’ kelamlarını hatırlattığı Sayıner için, “Bugün bir daha ‘Koş Sevim’ dedi. Geldim fakat bu epeyce berbat oldu…” diyerek gözyaşı döktü.

Kara, “Uğurtan’ı kısa cümlelerle anlatmak gerekirse; dünyevi hiç bir şeyle ilgisi olmayan, para pul sevmeyen mutevazı bir insandı. O kadar mütevazıydı ki ‘Çok yeterli oynuyorsunuz’ dendiğinde ‘Ben oynamıyorum, Sabriye oynatıyor beni’ derdi” dedi.

HAYATI OYUN OLACAK

Karşıyaka’daki Uğurtan Sayıner Şov ve Sanat Merkezinin kurucusu Hasan Kızılaslan da, “yaşamını bir deftere yazmıştı. O defteri bana verdi ve ‘Buradan benim ömrümü anlatan tek kişilik bir oyun yaz ve benim hayatımı Şehmuz Yığın oynasın’ dedi. O defter şu an bende. hayatımda aldığım en büyük emanet. O anıları yazmaya başladık. Umarım ona yakışır bir Uğurtan Sayıner oyunu olacak” dedi.

Merasimde Sayıner’in konut arkadaşları Sehmuz Yığın ve Osman Cavcı ile Bizimkiler dizisinin ‘Tertip’i Mehmet Gülerbaşlı da konuşmalar yaptı. (DUVAR)