Umreye giden K-popçu Daud Kim: Dünyanın en şanslı bireyiyim

Captain123

Global Mod
Global Mod
Traxx isimli kümenin üyesi Daud Kim paylaşımlarıyla gündemde… Müslüman olduktan daha sonra YouTube görüntüleriyle öne çıkmaya başlayan Kim’in gerçek ismi Jay Kim. Müzikçi, Jay Kim, Müslüman olduktan daha sonra ismini Daud Kim olarak değiştirmişti.

K-popçu Daud Kim, 2019’da Müslüman olduğunu açıklamasından bu yana birinci kere Umre’ye gitti. Daud Kim, Instagram hesabından Mekke’deki Mescid-i Haram’da Kabe’nin önünde dururken çekilmiş bir fotoğrafını “Dünyanın en şanslı kişisiyim” notuyla paylaştı.

Müzikçi ihrama girmiş bir biçimde Kabe’nin önünde çekilmiş fotoğrafını, “Nihayet Mekke’ye geldim. En şanslı kişi benim zira Allahu Teala beni seçti ve beni buraya getirdi. Bu fırsat için minnettarım. Allah’a şükürler olsun, dünyanın en kutsal kentine gelme talihini verdiğin için teşekkür ederim. Bütün Müslümanlar için dua ettim. Allah günahlarımızı bağışlasın. Dualarımızı kabul etsin” notuyla paylaştı.

DAUD KİM KİMDİR?

Traxx isimli kümenin üyesi Kim, Güney Kore’nin en büyük cümbüş şirketlerinden biri olan SM Entertainment’ın proje kümesi SM The Ballad’da da yer aldı. 1983 doğumlu Kim, Traxx’la birinci çıkışını 2004’te Paradox kesimiyle yaptı. Müzikçi, aktörlük mesleğine de 2009’da MBC kanalında yayımlanan Romance Zero dizisiyle başladı.

KBS’de 2011’de yayımlanan My Bitterweet Life isimli dramadaysa Lee Se-in karakteriyle birinci sefer başrol oynadı.

Müzikçi, Mayıs 2014’te Singin’ In The Rain isimli müzikalde Muhteşem Junior kümesinden Kyuhyun ve EXO’dan Baekhyun’la bir arada rol aldı.

Kim, Müslüman olduktan daha sonra YouTube görüntüleriyle öne çıkmaya başladı.